Ranking soundbarów do 4000 zł czerwiec 2024

Jaki soundbar do 4000 zł wybrać?

Mając do dyspozycji kwotę rzędu 4000 złotych, bez problemu kupimy dobry system nagłośnienia, zarówno jeżeli chodzi o soundbar, jak i kino domowe. W tym poradniku skupimy się głównie na soundbarach, które w ostatnim czasie bardzo mocno wstrząsnęły rynkiem audio na całym świecie. Co tak właściwie ma soundbar za 4000 zł, czego nie mają tańsze modele? Który soundbar warto wybrać i na jakie parametry warto zwrócić uwagę? Na te pytania odpowiedzieliśmy poniżej. Co więcej, przygotowaliśmy specjalny ranking soundbarów do 4000 zł na czerwiec 2024, w którym prezentujemy najchętniej wybierane i polecane projektory dźwięku właśnie z tej półki cenowej. Sprawdź, co zdominowało nasz ranking!

NAJLEPSZE SOUNDBARY DO 4000 ZŁ – RANKING 2024

Dlaczego warto kupić soundbar za 4000 zł a nie kino domowe?

Takie pytanie często słyszymy od naszych użytkowników, którzy wahają się co jest lepsze, soundbar czy kino domowe oraz od tych, którzy chcą kupić tani soundbar ale ciekawi ich, co tak naprawdę oferują urządzenia hi-end z kategorii soundbary. Otóż główną przewagą sondbarów, zarówno tych za ok. 4000 zł, jak i pozostałych urządzeń tego typu, jest przede wszystkim mobilność i kompaktowość. W przeciwieństwie do kina domowego, soundbar nie zajmuje tak dużo miejsca (i nie wymaga podłączenia dodatkowego wzmacniacza/amplitunera) przy jednoczesnym zachowaniu podobnej jakości dźwięku (w tym czystości i głębi) jak w tradycyjnym kinie domowym. Wiele z oferowanych soundbarów klasy wyższej oprócz samej listwy głośnikowej posiada dodatkowe satelity, które w zależności od modelu soundbaru są albo w pełni bezprzewodowe, albo wymagają jedynie podłączenia do prądu (a sygnał dźwiękowy przekazywany jest bezprzewodowo). Takie rozwiązania dostępne są w przypadku konfiguracji 5.1, 7.1 czy 9.1 (np. JBL Bar 9.1).

Soundbar do 4000 zł – funkcje z wyższej półki

To, jaki soundbar do 4000 złotych warto kupić, zależy w dużej mierze od tego, czego tak właściwie oczekujemy od nowego systemu audio. W soundbarach z wyższej półki standardem jest obsługa Wi-Fi, Bluetooth czy możliwość strumieniowego przesyłania dźwięku z Google Chromecast czy AirPlay. Co więcej, znacząca większość modeli w tej konfiguracji posiada wsparcie dla dźwięku 4K a nawet Dolby Atmos. W zależności od producenta wybrany soundbar za 4000 zł może posiadać equalizer do ręcznej zmiany ustawień dźwięku bądź wbudowane gotowe tryby dźwięku, które zmieniać możemy za pomocą dołączonego zestawu pilota.

Parametry techniczne soundbarów za 4000 zł

Przedział kwotowy 3500-4000 zł obejmuje zarówno soundbary z subwooferem i dodatkowymi satelitami, jak i te zawierające w komplecie tylko listwę głośnikową. Jeżeli nie jest nam potrzebny subwoofer, a mimo to chcemy mieć krystalicznie czysty dźwięk, warto postawić na model o konfiguracji 2.0 lub 3.0. Dla miłośników podbicia basowego (bez dodatkowych satelit tylnych) dobrym wyborem będzie zestaw 2.1 lub 3.1. Dla tych co chcą osiągnąć istnie kinowe wrażenia dźwiękowe zalecamy postawić na soundbar 5.1 (lub 5.1.2 / 5.1.4), 7.1 (lub 7.1.2 / 7.1.4) lub 9.1. Klasycznie znacząca większość modeli w tej cenie wyposażona jest w HDMI ARC, dodatkowe porty HDMI (od 2 do 5), wejścia USB, złącze audio oraz port optyczny. Moc zestawów w cenie 4000 zł waha się od 300 do nawet 980 W. Moc zależy głównie od tego, ile głośników wchodzi w zestaw.

Jaki soundbar do 4000 zł wybrać w 2024?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, bowiem wybrać możemy zarówno soundbar z subwooferem i bez, lub komplet z tylnymi satelitami, lub postawić klasycznie na samą listwę głośnikową. Każdy z soundbarów w tej cenie sprawdzi się zarówno do słuchania muzyki, grania w gry czy oglądania filmów.  Zanim dokonamy ostatecznego wyboru, warto sprawdzić nasz ranking soundbarów do 4000 złotych, gdzie zamieściliśmy najchętniej wybierane i najlepsze soundbary w tej cenie, posiadające pozytywne opinie użytkowników. Sprawdź nasze zestawienie i wybierz najlepszy soundbar dla siebie!

[Ocen: 21 Średnia: 3.6]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *