JAKI SOUNDBAR DO 2000 ZŁ?

TOP 10 najlepszych soundbarów do 2000 zł 2023

Przygotowanie domowego zestawu nagłośnienia, dzięki któremu każdy seans filmowy pod względem dźwięku będzie niczym w prawdziwym kinie, to nie lada wyzwanie. Głośniki fabrycznie zamontowane w TV nie zawsze dostarczają takiej jakości dźwięku, jakiej moglibyśmy oczekiwać. Nawet najlepszy telewizor nie da nam tak dobrego dźwięku jak porządne kino domowe czy dobry soundbar. Listwy głośnikowe to obecnie jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów nagłośnienia domowego, z jakimi możemy się spotkać.

Soundbar w połączeniu z dobrym subwooferem może w pełni zastąpić zestaw kina domowego, zajmując przy tym znacząco mniej miejsca. Projektory dźwięku typu soundbar kompatybilne są nie tylko z telewizorami, ale także z urządzeniami przenośnymi, jak smartfony, tablety, laptopy, a nawet konsole do gier. W cenie ok. 2000 zł kupimy dobry soundbar, oferujący czysty dźwięk, głęboki bas oraz szereg dodatkowych funkcji. Jaki soundbar dokładnie kupimy za taką kwotę? Jakiego dźwięku możemy się spodziewać oraz jakie funkcje dostaniemy w pakiecie? Na te pytania odpowiedzieliśmy poniżej. Ponadto przygotowaliśmy specjalny ranking najlepszych soundbarów do 2000 zł 2023, które cieszą się dobrymi opiniami wśród kupujących.

NAJLEPSZE SOUNDBARY DO 2000 ZŁ RANKING 2023

Dlaczego warto kupić dobry soundbar do 2000 zł?

Mając do dyspozycji taką kwotę, bez problemu kupimy jeden z najlepszych soundbarów dostępnych obecnie w sklepach. Wybierając soundbar zamiast kina domowego, możemy być pewni kilku dodatkowych kwestii: zaoszczędzimy sporo dodatkowego miejsca (brak potrzeby instalowania dodatkowego wzmacniacza/amplitunera), zyskamy urządzenie charakteryzujące się stylowym designem, które dodatkowo możemy powiesić na ścianie pod telewizorem oraz dostaniemy szereg dodatkowych funkcji, których nie znajdziemy w kinie domowym w tej cenie, o których napisaliśmy poniżej.

Dobry soundbar za 2000 zł charakteryzować się będzie subtelnym designem, który wpasuje się niemal w każde wnętrze. Do wyboru mamy bowiem listwy głośnikowe w kolorze czarnym, srebrnym, białym oraz te dodatkowo zdobione drewnem bądź metalami typu aluminium. Dobry soundbar to urządzenie niemal uniwersalne, które bez problemu podłączymy zarówno do telewizora, jak i konsoli czy laptopa. Wybierając projektor dźwięku warto zwrócić uwagę na to, czy posiadamy telewizor prosty czy zakrzywiony. W przypadku ekranów zakrzywionych należy również kupić zakrzywiony soundbar.

Soundbar JBL Bar 3.1 450W

Czy warto kupić soundbar za 2000 zł? Naszym zdaniem jak najbardziej tak. W tej cenie kupimy dobrą listwę głośnikową z subwooferem bezprzewodowym, wyposażony w łączność bezprzewodową typu Bluetooth, WiFi, NFC, z obsługą radia FM oraz obsługą dodatkowych kodeków, rozszerzających funkcjonalność urządzenia. Do najchętniej wybieranych producentów w tej cenie zaliczyć możemy Samsung, LG, Panasonic, Sony, Denon, Philips, Yamaha, Denon, Pioneer oraz wielu innych, godnych polecenia producentów z dobrymi opiniami.

Źródło: JBL.com

Dobry soundbar do 2000 zł - jaki wybrać?

Wybór producenta soundbaru to jedna z kwestii, w której musimy podjąć decyzję. Ponadto przed finalnym zakupem dobrego soundbaru za 2000 zł powinniśmy sprawdzić dokładnie wszystkie parametry techniczne, które podaje producent. Do najważniejszych z nich zaliczyć można moc całkowitą, moc subwoofera, ilość obsługiwanych kanałów, złącza, łączność bezprzewodową, funkcje dodatkowe oraz obsługiwane kodeki i dekodery dźwięku. Inwestując w nowy sprzęt audio priorytetem powinien być dobry dźwięk i wysoka funkcjonalność urządzenia. Drugorzędną kwestią, w jakiej przyjdzie nam podjąć decyzję, jest design oraz sposób montażu. Wiedząc czego oczekujemy od soundbaru, możemy przystąpić do przeglądania ofert.

Wybierając soundbar warto postawić na tego samego producenta, jakiego posiadamy obecnie TV. Z pewnością ułatwi to sparowanie urządzeń oraz da dostęp do dodatkowych funkcji, jak np. obsługa TV i soundbaru z jednego pilota (w przypadku soundbarów i TV Samsung). Nie jest jednak to wymogiem, bowiem większość producentów oferuje soundbary łączące się w sposób uniwersalny – za pomocą złącza HDMI ARC, TosLink (złącze optyczne) bądź złącza audio (w przypadku starszych telewizorów).

Dobry soundbar do 2000 zł powinien być funkcjonalny, zarówno pod kątem dodatkowych opcji, jak i obsługiwanych dekoderów. Najpopularniejsze soundbary w tej cenie obsługują następujące kodeki: Dolby Digital, Dolby Digital 2, DTS, DTS 2 Digital Surround, Dolby True HD, DTS96/24, DTS HD Master Audio, Dolby ProLogic II,  Surround Sound Expansion oraz DTS:X (dla dźwięku przestrzennego). Wybierając nowe urządzenie audio z pewnością padnie również pytanie, jaki soundbar wybrać – 2.1, 3.1, 5.1, 7.1, 9.1 a może 5.1.2 lub 7.1.2? Tę kwestię poruszyliśmy poniżej.

Źródło: Samsung.com

Soundbar do 2000 zł a moc i konfiguracja kanałów

W zależności od tego, czy postawiliśmy na soundbar z subwooferem czy też samą listwę głośnikową, zarówno moc, jak i liczba kanałów w specyfikacji będą różne. Moc podawana w parametrach technicznych przez producenta stanowi sumę mocy wszystkich głośników wraz z subwooferem. W cenie do 2000 złotych kupić można dobry soundbar o mocy od 300 do nawet 750 W. Moc nie jest wyznacznikiem jakości dźwięku i definiuje ona jedynie kwestię głośności, z jaką dany zestaw będzie mógł grać. W przypadku górnej granicy mocy rzędu 700 W mówimy o zestawach połączonych z wielu głośników, oznaczanych najczęściej jako 7.1, 5.1.2 lub 7.1.2. Zestawy 5.1 oraz 3.1 wyposażone są najczęściej w głośniki o mocy rzędu 500 W. Dla osób szukających pojedynczej listwy głośnikowej bez subwoofera, poleca się soundbary 2.0. Warto jednak nakreślić, że nie są one w stanie dostarczyć tak mocnego basu, jak zestawy z dedykowanym głośnikiem niskotonowym. Ponadto, w takiej konfiguracji nie ma mowy o uzyskaniu dźwięku przestrzennego. W celu uzyskania realistycznego dźwięku przestrzennego (nie generowanego cyfrowo) należy postawić na soundbary 5.1, 7.1 (również w kombinacji 5.1.2 oraz 7.1.2) lub 9.1. Ilość głośników w zestawie powinna być dopasowana do wielkości pomieszczenia, w których chcemy zamontować soundbar.

Soundbar do 2000 zł a funkcje dodatkowe i montaż

Nadal nie wiesz, jaki soundbar do 2000 zł wybrać? Najlepszym wyborem będzie ten, który oprócz odpowiadającej mocy posiada dodatkowe, interesujące nas funkcje i kodeki. Wśród opinii użytkowników często można znaleźć informacje, iż najbardziej oczekiwane funkcje to obsługa radia FM (lub radia internetowego), łączność Bluetooth, WiFi, NFC, dodatkowe złącza HDMI, USB i audio. Co więcej, ciekawym dodatkiem będzie obsługa dźwięku przestrzennego, zarówno tego uzyskanego w sposób realistyczny (poprzez dostawienie dodatkowych głośników satelit), jak i tego wytworzonego cyfrowo. Soundbar zainstalować można w salonie na kilka sposobów. Pierwszym z nich (i najczęściej wybieranym) jest postawienie listwy głośnikowej tuż przed telewizorem. Drugą opcją montażu jest powieszenie soundbaru na ścianie pod TV (dotyczy telewizorów wiszących) lub alternatywnie zamontowanie go nad telewizorem (warto jednak sprawdzić, czy taką opcję przewidział producent listwy).

Złącza i porty – co powinien mieć dobry soundbar do 2000 zł?

Ile portów i złącz powinien posiadać dobry soundbar? Zasada jest jedna – im więcej dodatkowych złącz, tym zasadniczo lepiej. Dzięki dodatkowym złączom nasze urządzenie stanie się jeszcze bardziej funkcjonalne, a co za tym idzie- podłączymy do niego więcej dodatkowych sprzętów, jak konsola, gramofon, smartfon, laptop czy tablet. Jeżeli myślimy o podłączeniu dodatkowych urządzeń, warto rozważyć zakup soundbaru z min. 3 portami HDMI (w tym jedno ARC), złączem optycznym (TosLink), portami USB (do podłączenia dysku przenośnego lub pendrive) oraz złączem audio (nowsze soundbary nie posiadają tego złącza ze względu na ograniczone możliwości przesyłu dźwięku). Dodatkowym atutem będzie złącze do Internetu Ethernet oraz moduł łączności bezprzewodowej.
[Ocen: 6 Średnia: 4]