Ranking soundbarów Samsung czerwiec 2024

Jaki soundbar Samsung najlepszy?

Samsung to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek sprzętu RTV i AGD nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Jednym z najmocniejszych segmentów marki jest sprzęt gospodarstwa domowego i audio, wliczając w to zarówno telewizory, jak i soundbary. Ponadto w ofercie marki znaleźć można słuchawki, kina domowe, kamery, odtwarzacze, powerbanki oraz inne sprzęty, bez których nie wyobrażany sobie życia codziennego. Na szczególne wyróżnienie zasługują listwy głośnikowe, które w ostatnim czasie szturmem podbijają rynek. W ofercie marki znaleźć możemy wiele ciekawych modeli, które cieszą się lepszymi lub gorszymi opiniami użytkowników. Jaki soundbar Samsung wybrać? Podpowiadamy w poniższym poradniku.

Najlepszy soundbar Samusung, czyli jaki?

Przeglądając oferty sklepów internetowych i stacjonarnych z pewnością zwróciłeś/aś uwagę na duże różnice, zarówno w cenach, jak i funkcjonalności poszczególnych soundbarów marki Samsung. Największy wpływ na cenę listwy głośnikowej mają parametry techniczne, przekładające się zarówno na jakość dźwięku, jak i ogólną funkcjonalność urządzenia. W ofercie marki znaleźć możemy wiele soundbarów godnych polecenia, których ceny wahają się od 300 do nawet 5000 złotych. Bez względu na to, na jaką półkę cenową się zdecydujemy, bardzo ważne jest, aby sprawdzić opinie i wyniki testów każdego soundbaru. Dlaczego jest to takie ważne?

Nowoczesny design to nie wszystko. Jeżeli zależny nam na funkcjonalnym urządzeniu, które sprawdzi się zarówno podczas oglądania filmów, grania w gry, jak i słuchania muzyki, warto sprawdzić wszystkie możliwe informacje na temat urządzenia. W tym obsługiwane kodeki, ilość wyjść, dodatkowe porty, dostępną łączność bezprzewodową czy rodzaj montażu. Najlepsze soundbary Samsung na 2024 rok znajdziesz w naszym rankingu, gdzie pod uwagę wzięliśmy opinie użytkowników, wyniki testów, recenzje, ceny, jakość dźwięku oraz parametry techniczne każdej listwy głośnikowej.

NAJLEPSZE SOUNDBARY SAMSUNG 2024

Dlaczego soundbar Samsung będzie najlepszym wyborem?

Wybór najlepszego soundbaru nie należy do najprostszych decyzji zakupowych. Szczególnie dotyczy to sytuacji, gdy planujemy zakup listwy głośnikowej za kilka tysięcy złotych. Marka Samsung słynie z solidności, dobrych warunków gwarancyjnych oraz tego, że oferuje bardzo dobry sprzęt audio w przystępnych cenach. Mnogość dodatkowych funkcji, brak problemów z parowaniem urządzeń bezprzewodowych czy estetyczny, nowoczesny design, to jedne z wielu zalet, jakie możemy wymienić. Marka Samsung dostosowuje swoje urządzenia pod najnowsze trendy, a więc wybierając nagłośnienie tej marki nie musimy martwić się o to, czy nasz telewizor będzie kompatybilny z listwą, czy też nie.

Soundbar Q60T EN - HW-Q60T EN z dźwiękiem przestrzennym Surround
Soundbar Q60T EN – HW-Q60T EN z dźwiękiem przestrzennym Surround | Źródło: SAMSUNG.com

Soundbar do telewizora, czy to konieczność?

Zbudowanie domowego kina to nie łatwe zadanie. Zakup samego telewizora to zdecydowanie za mało. Oprócz dobrego obrazu powinniśmy zadbać również o odpowiedniej jakości nagłośnienie. Fabryczne głośniki montowane w telewizorach nie zapewniają dźwięku wysokiej jakości. Wiąże się to m.in. z tym, że miejsce w obudowie nowego TV jest bardzo ograniczone. Ponadto, w fabrycznym nagłośnieniu nie ma mowy o głośniku niskotonowym, a więc dźwięk z fabrycznego nagłośnienia pozbawiony jest basu. W celu polepszenia jakości dźwięku, który podczas oglądania filmów i słuchania muzyki jest kluczowy, warto rozważyć zakup kina domowego lub soundbaru z subwooferem w zestawie. Soundbar nie jest koniecznością, jednak jeżeli zależny nam na bardzo dobrym dźwięku, a telewizor oprócz funkcji ozdoby na ścianie służy nam także do oglądania filmów, warto rozważyć jego zakup.

Soundbar czy kino domowe Samsung?

Kina domowe królują w naszych domach od lat, jednak wiążą się z nimi pewne problemy i ograniczenia, o których nie wiele osób mówi głośno. Wydając pieniądze na kino domowe musimy liczyć się z jego sporymi wymiarami. Oprócz dodatkowego wzmacniacza/amplitunera, do zestawu podłączyć musimy dodatkowe kolumny, odtwarzacz DVD/Blu-Ray i inne urządzenia, które nie tylko zabierają cenne miejsce, ale także podwyższają zużycie prądu. Alternatywą dla kina domowego jest soundbar Samsung, który wyróżnia się na tle innych systemów nagłośnienia kompaktowymi wymiarami, wysokiej jakości dźwiękiem oraz szeregiem dodatkowych funkcji, których nie znajdziemy w żadnym innym sprzęcie audio.

Soundbary to urządzenia nie tylko o nowoczesnej stylistyce, ale także o nowoczesnym brzmieniu. W tych niepozornych listwach zainstalowanych jest od 2 do nawet 16 głośników, emitujących dźwięk najwyższej jakości. Oferowany przez listwy dźwięk przestrzenny dorównuje temu, co możemy uzyskać za pomocą kina domowego, przy jednoczesnej oszczędności miejsca. W ofercie marki Samsung znaleźć możemy soundbary o różnej konfiguracji, w tym: 2.0, 2.1, 2.2, 3.0, 3.1, 4.1, 4.2, 5.1, 5.1.2, 5.1.4, 6.1, 7.1, 7.1.4, 8.1 oraz 9.1.

Listwy głośnikowe proste i zakrzywione

Oferta soundbarów Samsung składa się zarówno z listw prostych, jak i zakrzywionych. Czym się różnią? Kiedy warto wybrać soundbar zakrzywiony, a kiedy prosty? Soundbary proste dedykowane są do płaskich telewizorów o tradycyjnym, niezakrzywionym ekranie. Idealnie nadają się zarówno do postawienia przed telewizorem, jak i powieszenia pod ekranem na ścianie. W przypadku telewizorów o zakrzywionym ekranie, lepszym wyborem będzie soundbar zakrzywiony, którego kształt odpowiadać będzie stopniowi zakrzywienia ekranu. Warto dodać, że listwy o zakrzywionym kształcie nie nadają się do powieszenia na ścianie. Dzięki połączeniu zakrzywionego telewizora z zakrzywionym soundbarem, efekty dźwiękowe będą jeszcze lepsze. Co ważne, w przypadku telewizorów płaskich, zakrzywiony soundbar nie sprawdzi się tak dobrze.

Soundbar Samsung Q90 z Wi-Fi
Soundbar Samsung Q90 z Wi-Fi | Źródło: SAMSUNG.com

Zestaw z subwooferem czy bez?

Wybierając nowy soundbar marki Samsung możemy zdecydować, czy chcemy kupić listwę głośnikową z subwooferem, czy bez niego. Decyzja odnośnie tego, który z zestawów będzie lepszy uwarunkowana jest tym, w jakim celu kupujemy soundbar. Jeżeli szukamy taniego systemu nagłośnienia, a TV służy nam głównie do oglądania wiadomości, subwoofer będzie zbędny. Jeżeli jednak chcemy uzyskać czysty i głęboki dźwięk z mocnym basem, warto postawić na soundbar z subwooferem w zestawie.

W ofercie marki Samsung znaleźć możemy zestawy z subwooferem bezprzewodowym, jak i przewodowym. Subwoofer bezprzewodowy łączy się listwą za pomocą sieci Bluetooth, dzięki czemu nie ma konieczności prowadzenia dodatkowych przewodów przez pomieszczenie. Wybierając głośnik niskotonowy z pewnością trafimy również na subwoofery aktywne i pasywne. Czym one się różnią? Subwoofer aktywny posiada wbudowany wzmacniacz, zaś pasywny wymaga podłączenia dodatkowego źródła mocy. Jeżeli zależy nam na minimalizmie, postawmy na soundbar z subwooferem aktywnym. Jeżeli jednak mamy już dobrej klasy wzmacniacz/amplituner, spokojnie możemy wybrać subwoofer pasywny.

Soundbary Samsung z dźwiękiem przestrzennym

Dźwięk przestrzenny to coś, o czym marzy każdy kinomaniak. W przypadku kina domowego uzyskanie dźwięku przestrzennego polega na rozstawieniu dodatkowych kolumn w pomieszczeniu. Najczęściej zestawy oferujące dźwięk przestrzenny posiadają oznaczenia 5.1 lub 7.1. W przypadku soundbarów, uzyskanie dźwięku przestrzennego może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszy z nich to emulowany cyfrowo dźwięk przestrzenny, który generowany przez specjalne przetworniki daje „efekt dźwięku przestrzennego” porównywalnego z tym, który uzyskamy dostawiając kolejne głośniki. Takie rozwiązanie spotkamy najczęściej w zestawach 2.1, 3.1, 5.1 oraz 7.1.

Drugą metodą na uzyskanie dźwięku przestrzennego w odniesieniu do soundbarów marki Samsung jest wybranie zestawu z dodatkowymi kolumnami – tylnymi głośnikami satelitami. Zestawy z dodatkowymi głośnikami oferują rzeczywisty wielokanałowy dźwięk przestrzenny. Tego typu modele oznaczone są jako soundbary Samsung 5.1.4 oraz 7.1.4. Warto dodać, że ilość głośników w zestawie ma bezpośredni wpływ na cenę. Za pełen zestaw z dodatkowymi satelitami i subwooferem zapłacimy od 3000 do nawet 5000 złotych.

Soundbar Samsung Q70R 3.1.2 - HW-Q70R EN
Soundbar Samsung Q70R 3.1.2 – HW-Q70R EN | Źródło: SAMSUNG.com

Soundbary bezprzewodowe i przewodowe

Przeglądając ofertę marki Samsung natrafić można zarówno na soundbary bezprzewodowe, jak i przewodowe. O ile urządzenia podłączane za pomocą przewodów są nam doskonale znane, tak te podłączane bezprzewodowo budzą w nas pewne wątpliwości. Soundbar bezprzewodowy marki Samsung w dalszym ciągu wymaga podłączenia do prądu, a więc jeden przewód zawsze będziemy musieli podłączyć – to samo dotyczy bezprzewodowych subwooferów i głośników satelit. Bezprzewodowe połączenie eliminuje jednak kable służące do przesyłu sygnału dźwiękowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma konieczności prowadzenia dodatkowych przewodów z głośników bezpośrednio do listwy – wszystko dzieje się bezprzewodowo (za pomocą Bluetooth).

Funkcje w soundbarach Samsung w 2024

Nowinki technologiczne lubi praktycznie każdy. W związku z tym, że soundbary zaliczyć możemy do jednych z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń audio, mówić możemy w ich kontekście o szeregu dodatkowych funkcji. Oprócz funkcji poprawiających dźwięk, w tym podbijających bas i uwydatniających dialogi, redukujących szumy i zniekształcenia, spotkać możemy wiele praktycznych funkcji, jak Samsung Acoustic Beam, Tryb Smart Sound, Surround Sound Expansion (Virtual Surround Sound), Game Mode, 4K Video Pass czy dźwięk HDR.

Ponadto w soundbarach Samsung możemy spotkać takie funkcje łączności, jak NFC, Bluetooth czy Wi-Fi. Ciekawym dodatkiem, jakie znajdziemy będzie szereg dodatkowych portów, jak USB, HDMI, port optyczny Optical In, złącze audio czy port Ethernet. W przypadku modeli z wyższej półki, dodatkowo możemy mówić o obsłudze soundbaru za pomocą asystenta Alexa lub Gogole Assistant. Wybrane modele (szczególnie seria Q) posiadają dodatkowo wbudowaną obsługę platformy Spotify. Większość listw będzie natomiast posiadała obsługę z jednego pilota (o ile posiadamy soundbar i TV Samsung).

Wybierając dobry soundbar Samsung nie można zapomnieć o obsługiwanych kodekach i dekodowanych formatach. Warto, aby nasz nowy soundbar obsługiwał takie formaty jak MP3, WAV, ALAC, FLAC, AIFF, OGG CZY AAC. Ponadto mile widziana jest obsług kodeków Dolby Atmos, Dolby Digital, DTS-X, UHQ 32bit Audio i DTS Digital Surround. Im droższy soundbar wybierzemy, tym listwa obsługiwanych formatów i kodeków będzie dłuższa.

Samsung HW-Q850T 5.1.2 ch Soundbar z Dolby Atmos i DTS:X
Samsung HW-Q850T 5.1.2 ch Soundbar z Dolby Atmos i DTS:X | Źródło: SAMSUNG.com

Soundbary Samsung Q-Seria 2024

Nowością na rynku soundbarów marki Samsung jest seria Q. W linii produktowej z tej serii, możemy znaleźć takie modele jak Q60R, Q70R, Q80R i Q90R. Soundbary serii Q powstały przy współpracy marek Samsung i Harman Kardon. Listwy głośnikowe z tej serii zaliczyć możemy do sprzętu klasy hi-end, cechującego się najwyższej jakością dźwięku przy rozszerzonej funkcjonalności. Do wyboru mamy różne konfiguracje, od których zależy cena zestawu. Poniżej można sprawdzić, ile kosztuje każdy z soundbarów.

Jak podłączyć soundbar Samsung do TV?

Podłączenie soundbaru Samsung do TV nie jest skomplikowane. W zestawie z urządzeniem producent dołącza instrukcję krok po kroku, jak połączyć ze sobą wszystkie wymagane urządzenia. Najczęściej konfiguracja sprowadza się do podłączenia soundbaru do TV za pomocą kabla HDMI. Port na listwie oznaczony jako HDMI OUT – port w TV oznaczony jako HDMI IN. Adekwatnie do tego podłączenia sytuacja ma się w przypadku przewodu optycznego. Dla połączenia bezprzewodowego konieczne jest sparowanie obu urządzeń przez Bluetooth.

Przed zakupem warto jednak sprawdzić opinie użytkowników na temat danego urządzenia, czy połączenie bezprzewodowe jest stabilne, czy soundbar nie rozłącza się po sparowaniu. W przypadku problemów z podłączeniem samodzielnie, warto sprawdzić w sieci video poradnik.

Soundbar Q70R 3.1.2 - HW-Q70R EN
Soundbar Q70R 3.1.2 – HW-Q70R EN | Źródło: SAMSUNG.com

Soundbar Samsung a opinie i testy 2024

Tak jak w przypadku każdego urządzenia, tak i w przypadku soundbarów Samsung warto przed zakupem sprawdzić liczne opinie i testy. Dzięki nim dowiemy się, jakie problemy z urządzeniem mieli nasi poprzednicy, na co dodatkowo warto zwrócić uwagę podczas instalacji urządzenia oraz jakie jeszcze funkcje znajdziemy w naszej listwie głośnikowej. Opinie o soundbarach marki Samsung znaleźć można również na oficjalnej stronie marki. Do najchętniej wybieranych soundbarów SAMSUNG zaliczyć możemy modele HW-Q70T, HW-Q800T, HW-Q60T, HW-T650, HW-Q850T 5.1.2, HW-T450, HW-T550, HW-Q60RS 5.1, HW-Q90R 7.1.4, HW-R450 2.1, HW-Q80R 5.1.2, HW-Q60R 5.1, HW-Q70R 3.1.2, HW-R650 3.1, HW-R550 2.1, HW-N550 3.1, HW-N950 7.1.4, HW-N850 5.1.2, HW-NW700 3.1, HW-N650 5.1, HW-MS651 3.0, HW-MS650 3.0, HW-MS6500 3.1, HW-K360 130W 2.1, HW-K450 300W 2.1, HW-J250, HW-M550 oraz zestawy SWA-9000S i SWA-8500S. Do chętnie wybieranych zaliczyć możemy również modele HW-T650, HW-S60T, HW-Q60RS, HW-T420.

[Ocen: 43 Średnia: 4.3]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *