Ranking soundbarów do 2500 zł czerwiec 2024

Jaki soundbar do 2500 zł wybrać?

Szukając dobrego sprzętu grającego do 2500 zł możemy nieco zaszaleć. W tej kwocie kupić możemy bardzo dobry soundbar lub przeciętnej jakości kino domowe. Wybierając soundbar w zestawie możemy się spodziewać wolnostojącego subwoofera aktywnego oraz (w przypadku wybranych zestawów) dodatkowych głośników satelit. Soundbar nad kinem domowym ma wiele punktów przewagi, jednak jednym z najbardziej rzucających się w oczy są jego wymiary. Listwa głośnikowa zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, oferując dźwięk o podobnej jakości co dobre kino domowe. Stawiając na dobry soundbar za 2500 zł z pewnością będziemy zadowoleni zarówno z jakości samego dźwięku, jak i dodatkowych funkcji, jakie może zaoferować urządzenie.

Mnogość złącz umożliwi podłączenie do listwy konsoli do gier, dodatkowego odtwarzacza czy smartfona. Ponadto praktycznie wszystkie modele w tej cenie wyposażone są w łączność bezprzewodową Bluetooth i WiFi, co znacząco rozszerza funkcjonalność urządzenia. Dobry dźwięk i dużo dodatkowych funkcji brzmią świetnie, jednak jaki soundbar do 2500 zł wybrać? Zobacz nasz ranking 2024 najchętniej wybieranych soundbarów w tej cenie.

NAJLEPSZE SOUNDBARY DO 2500 ZŁ RANKING 2024

Co dostaniemy kupując soundbar do 2500 złotych?

Soundbary to połączenie zaawansowanej technologii z niewielkimi wymiarami. W tych niepozornych listwach głośnikowych zainstalowanych jest od kilku do kilkunastu głośników, osadzonych na osobnych przetwornikach, generujących niejednokrotnie lepszy dźwięk niż tanie kino domowe. Głośniki w listwie umieszczone mogą być od frontu, od góry oraz po prawej i lewej stronie. Każdy z dodatkowych głośników ustawiony jest pod kątem tak, aby w jak najlepszy sposób emitować dźwięk przestrzenny. W zestawie za ok 2500 zł oprócz listwy, do dyspozycji będziemy mieli również bezprzewodowy subwoofer oraz (w przypadku niektórych zestawów) dodatkowe głośniki tylne lub boczne.

Od ceny zależy zarówno to, w ile głośników wyposażona będzie listwa, ale także jakość podzespołów i wykonania. W przypadku soundbarów za 2500 zł spodziewać możemy się czystego dźwięku oraz wysokiej jakości basu. W tej cenie wybierać możemy nie tylko w zestawach o różnej konfiguracji, ale wybór dostaniemy także na płaszczyźnie estetyki, funkcji czy koloru. Dobry soundbar nie tylko dobrze gra, ale również dobrze się prezentuje jako element dekoracyjny naszego salonu.

Co jeszcze dostaniemy wybierając soundbar za 2500 zł? Zdecydowana większość listw głośnikowych w tej cenie, wyposażona jest w szereg kodeków, umożliwiających odtwarzanie zarówno najpopularniejszych, jak i tych bardziej zaawansowanych formatów dźwiękowych. Co więcej, nowoczesne sterowniki instalowane w soundbarach poprawiają dźwięki odtwarzane z formatów gorszej jakości oraz niwelują zniekształcenia dźwięku w przypadku odtwarzania filmów, np. z telewizji kablowej. Z dodatkowych funkcji, jakich możemy oczekiwać, są: łączność bezprzewodowa (NFC, Bluetooth, Wi-Fi), sterowanie TV i soundbarem z jednego pilota, streaming muzyki z urządzeń przenośnych, czy możliwość szybkiego przełączania pomiędzy źródłami dźwięku.

Soundbar do 2500 zł czy tanie kino domowe 2024?

Mając do dyspozycji taką kwotę możemy przebierać w sprzęcie audio. Nasz wybór może paść zarówno na kino domowe, jak i soundbar. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że w cenie 2500 zł nie kupimy najlepszego kina domowego, z którego będziemy zadowoleni na długie lata. Wybierając soundbar z subwooferem nie tylko zaoszczędzimy na dodatkowych wydatkach, ale także zyskamy trochę dodatkowego miejsca w salonie. Jeżeli zależy nam na funkcjonalności i dobrym dźwięku, to każdy soundbar za 2500 zł będzie trafnym wyborem. Listwy głośnikowe w takim przedziale cenowym można postawić pod telewizorem, jak również powiesić na ścianie.

Soundbar z subwooferem do 2500 zł czy bez?

Soundbar z subwooferem stanowi doskonałą alternatywę dla zestawu kina domowego. Takie połączenie doskonale sprawdzi się podczas odtwarzania zarówno średnich, niskich, jak i wysokich tonów. W przypadku, gdy dopiero kompletujemy nasze domowe kino, warto postawić na zestaw z subwooferem aktywnym, który nie wymaga podłączenia dodatkowego wzmacniacza. Dla osób, które posiadają już dobry wzmacniacz, dobrą opcją będzie soundbar z subwooferem pasywnym, który do poprawnego działania wymaga podłączenia wzmacniacza. Do najlepszych producentów soundbarów do 2500 zł, możemy zaliczyć takie marki jak: Samsung, JLB, Klipsch, Denon, LG, Sony, Panasonic, Yamaha, Polk Audio oraz Philips.

Jaki soundbar do 2500 złotych kupić w 2024?

Nowy soundbar to gwarancja nie tylko ładnego wyglądu i wysokiej trwałości urządzenia, ale także szerokiej funkcjonalności i dobrych parametrów dźwiękowych. Kupując soundbar warto w szczególności zwrócić uwagę na moc zestawu – w tym moc samej listwy i subwoofera. Moc bezpośrednio przekłada się na głośność, z jaką może grać zestaw. Nie oznacza to jednak, że soundbar o największej mocy będzie grał najlepiej. Warto zatem pamiętać, że moc nie jest równa jakości. Na jakość odtwarzanego dźwięku wpływają m.in. takie czynniki jak: pasmo przenoszenia, ilość i jakość przetworników oraz sama konstrukcja listwy.

Im większa moc subwoofera, bym więcej basu uzyskamy podczas oglądania filmów i słuchania muzyki. W tej cenie zestawy jakie możemy spotkać, oferować będą moc od 300 do 750 W. Do jednych z najchętniej wybieranych soundbarów zaliczyć możemy te o konfiguracji przetworników 2.1 oraz 3.1. W przypadku, gdy zależy nam na dźwięku przestrzennym, warto postawić na soundbary 5.1 oraz 7.1 (lub o konfiguracjach pochodnych). Pierwsza cyfra oznacza bowiem liczbę odrębnych kanałów, druga zaś ilość głośników niskotonowych.

Funkcje, porty i znacznie więcej!

Czego jeszcze możemy oczekiwać wybierając polecany soundbar? Otóż wśród nowinek technologicznych możemy znaleźć zestawy przystosowane do odtwarzania dźwięku 4K oraz HDR10+. W przypadku tego typu sprzętu z pewnością spotkamy się z nazwą soundbar 4k audio lub podobną. Do dodatkowych funkcji, jakich możemy oczekiwać od nowej listwy, zaliczyć możemy moduł Bluetooth, WiFi, NFC, tuner FM (lub obsługę radia cyfrowego), dodatkowe porty USB, HDMI (w tym HDMI ARC), złącze optyczne (TosLink), złącze audio, czytnik kart pamięci czy możliwość strumieniowego przesyłania dźwięku. Nie wiesz jaki soundbar do 2500 zł wybrać? Sprawdź nasz ranking.

[Ocen: 3 Średnia: 4.3]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *