Ranking soundbarów do 3000 zł czerwiec 2024

Jaki soundbar do 3000 zł wybrać?

Mając do dyspozycji kwotę 3000 zł bez problemu znajdziemy dobry system nagłośnienia do domu. W tej cenie możemy kupić zarówno średniej klasy kino domowe, jak i ponadprzeciętny soundbar. W przypadku zestawu kina domowego nie będziemy mieli zbyt wielkiego wyboru. Inaczej kwestia wygląda w przypadku soundbarów. Listwy głośnikowe doskonale spisują się zarówno podczas oglądania filmów, słuchania muzyki, czy jako system nagłośnienia dla podłączonej konsoli. Dobry soundbar za 3000 zł łączyć w sobie będzie zarówno stylowy design, jak i świetny dźwięk. Krystalicznie czyste brzmienie, mocne podbicie basowe, szereg dodatkowych funkcji, jak Bluetooth, Wi-Fi czy system dźwięku przestrzennego, to praktycznie standard w tej klasie sprzętowej. Tak samo wygląda sytuacja w przypadku dodatkowych złącz HDMI, USB czy złącza optycznego w soundbarach.

Soundbar ze względu na swoje stosunkowo niewielkie wymiary dopasujemy praktycznie do każdego wnętrza. W tej cenie do dyspozycji będziemy mieli kilka konfiguracji – soundbary zakrzywione i proste, soundbary z subwooferem, jak i bez niego oraz soundbary z dodatkowymi głośnikami zwanymi satelitami. Jaki soundbar do 3000 zł kupić, aby nie żałować? Zobacz nasz ranking, który przygotowaliśmy w oparciu o opinie ekspertów, liczne testy oraz oceny użytkowników.

NAJLEPSZE SOUNDBARY DO 3000 ZŁ RANKING 2024

Kino domowe czy dobry soundbar do 3000 złotych?

Dysponując kwotą 3000 zł możemy wybierać pomiędzy kinem domowym a soundbarem z wyższej półki. Dobry soundbar w tej cenie niejednokrotnie oferować będzie lepszy dźwięk, niż średniej klasy kino domowe. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety, jednak coraz częściej wybieranym nagłośnieniem do salonu jest właśnie soundbar. Dlaczego? Skąd ta przewaga? Soundbary cechują się niewielkimi wymiarami, dzięki czemu bez problemu listwę głośnikową dopasujemy do każdego wnętrza. Listwa głośnikowa mieści się pod ekranem telewizora i w przeciwieństwie do kina domowego, nie wymaga dodatkowych urządzeń typu wzmacniacz czy amplituner, które dodatkowo zajmują cenne miejsce.

Wymiary to tylko jedna z zalet soundbarów. Do kolejnych cech dających przewagę nad klasycznym kinem domowy zaliczyć możemy stylowy design oraz szereg dodatkowych opcji, jak bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z komputera, smartfona czy tabletu, moduł NFC do szybkiego parowania urządzeń oraz szeroką gamę dostępnych kodeków, dzięki czemu dźwięk z soundbaru nie odbiega od tego, jaki uzyskalibyśmy z dobrego kina domowego. Podobnie jak kino domowe, tak i soundbar nabyć można w konfiguracji 3.1, 5.1 oraz 7.1 (a nawet 7.1.2 lub 7.1.4). Takie rozwiązania gwarantują prawdziwej klasy dźwięk przestrzenny (w zależności od modelu i konfiguracji – dźwięk przestrzenny emulowany lub realny). Jeżeli zastanawiasz się, co jest lepsze kino domowe czy soundbar za 3000 złotych, polecamy zapoznać się z powyższym rankingiem.

Soundbar do 3000 zł a parametry techniczne

Decydując się na soundbar, podczas zakupu szczególną uwagę należy zwrócić na kilka istotnych kwestii. Pierwszym parametrem, na który zawsze zwracamy uwagę jest moc zestawu. Warto podkreślić, że im większa moc tym głośniej może grać zestaw – wysokie i średnie tony będą głośniejsze, zaś bas mocniejszy. Moc soundbaru z subwooferem najczęściej podawana jest łącznie bez rozróżnienia na moc samej listwy i głośnika niskotonowego. Im większa moc tym lepiej, jednak warto pamiętać, iż moc nie określa jakości dźwięku, a jedynie jego głośność. W cenie do 3000 zł kupić możemy soundbar o łącznej mocy od 250 do nawet 700 W. Wszystko zależy od konfiguracji, na którą się zdecydujemy.

Planując zakup sprzętu, który posłuży nam przez długie lata, naszą uwagę powinny przykuć dodatkowo kwestie związane z wejściami i wyjściami dostępnymi na listwie. Do podstawowych złącz w tej klasie zaliczyć można HDMI ARC oraz klasyczne złącza HDMI, szereg złącz USB, wejście audio oraz złącze optyczne. Co więcej, większość soundbarów w tym przedziale cenowym wyposażonych będzie w moduł Bluetooth, NFC oraz Wi-Fi. Takie rozwiązania pozwalają na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki czy radia z dowolnego miejsca w salonie. Przeglądając oferty warto zwrócić również uwagę czy soundbar wspiera technologię 4K czy też nie.

Jaki soundbar do 3000 złotych wybrać w 2024?

Wybierając najlepszy soundbar do 3000 zł powinniśmy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją każdego soundbaru, sprawdzić jego opinie, testy i recenzje. W tej cenie kupimy dobry sprzęt sprawdzający się zarówno podczas oglądania filmów, słuchania muzyki czy grania w gry na konsoli. Mocny subwoofer zapewni odpowiedni bas, a listwa dostarczy krystalicznie czysty dźwięk na średnich i wysokich tonach. Podsumowując- jaki soundbar za ok 3000 zł warto kupić? Polecane przez nasz listwy głośnikowe znajdziesz w powyższym rankingu.

[Ocen: 9 Średnia: 3.8]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *