JBL Bar 9.1
JBL Bar 9.1 – Parametry techniczne
- Łączna moc zestawu: 820W
- Łączna moc głośnika centralnego: 400W
- Moc głośników surround: 2×60 W
- Moc subwoofera: 300W
- Wejście HDMI: 1
- Wyjście HDMI: 1 z eARC
- HDMI w wersji HDCP: 2.3
- Maymalne SPL: 103dB
- Pasmo przenoszenia: 34Hz – 20kHz
- Wejście audio: 1x optyczne
- Wersja Bluetooth: 4.2
JBL Bar 9.1 – Opis modelu
JBL Bar 9.1 True Wireless to w pełni zintegorwany system nagłośnieniowy pracujący w systemie dźwięku 3D i Dolby Atmos. JBL Bar 9.1 to jeden z najmocniejszych soundbarów dostępnych obecnie na rynku, wspierających Dolby Atmos oraz DTS:X, wyposażony w 2 w pełni bezprzewodowe satelity. Na jednym ładowaniu satelity grają do 10 godzin. Moc całkowita zestawu wynosi aż 820W, gdzie 300W to sam subwoofer. Soundbar JBL 9.1 Bar to świetny model zarówno dla miłośników oglądania filmów jak i tych, którzy lubią posłuchać muzyki. Zestaw łatwo się konfiguruje. Od czasu włączenia soundbara JBL Bar 9.1 do pełnej gotowości przy pierwszym użyciu mijają niespełna 3 min. W zestawie z listwą i subwooferem poręczny pilot, kabel HDMI oraz instrukcja obsługi.
JBL Bar 9.1 ZALETY
- System True Wireless Surround 9.1.
- Osługa technologii Dolby Atmos i DTS:X.
- Odłączane, w pełni bezprzewodowe głośniki.
- 10 godzin słuchania muzyki na 1 pełnym ładowaniu satelit.
- Stałe połączenie bezprzewodowe, bez szumów i szmerów.
- Czysty dźwięk przestrzenny w systemie 5.1.4.
- Obsługa ultra HD 4K Pass-Through z technologią Dolby Vision.
- Moduł WiFi i Bluetooth.
- Obsługa Chromecast i AirPlay 2.
- Odtwarzanie muzyki z urządzeń przenośnych.
- Krystalicznie czysty dźwięk i potężne basy.
- Łatwa instalacja i konfiguracja.
- Stylowy, nowoczesny design.
- Prosty w obsłudze, czytelny pilot.
JBL Bar 9.1 WADY
- Mała wada, ale jest – brak equalizera (korektora) dźwięku.
- Tylko 2 tryby dźwięku – standardowy i kinowy.
- Cena.
JBL Bar 9.1 TEST
Liczne testy JBL Bar 9.1 przeprowadzane prze internautów wyraźnie wskazują, że JBL 9.1 Bar to jeden z najlepszych dostępnych obecnie w sklepach soundbarów z Dolby Atmos, wyposażonych w system głośników-satelit bezprzewodowych. Mimo wysokiej ceny (porównywalnej do ceny kina domowego) znajduje on swoich zwolenników. Wszystko zawdzięczane jest świenej jakości dźwięku, co potwierdza test i recenzja dostępna na naszej stronie.
JBL Bar 9.1 OPINIE
Poniżej znajdziesz opinie o JBL Bar 9.1, które zamieścili nasi czytelnicy. Każda opinia o JBL 9.1 Bar zamieszczona na naszej stronie pochodzi od realnego użytkownika JBL Bar 9.1. Chcesz zobaczyć wszystkie opinie? Sprawdź poniżej. Chcesz dodać opinie JBL Bar 9.1 na podstawie własnych doświaczeń? Śmiało!
przejrzałem chyba wszystkie testy jbl 9.1 i moje obawy się potwierdziły, ten sprzęt gra tak dobrze że nie idzie przestać słuchać na nim muzyki! niesamowite, wymieniłem kino domowe na ten soundbar i jestem w mega szoku, czytałem recenzje, że potrafi zatrząść podłogą oraz opinie że przy oglądaniu na netflix dolby atmos wymiata system, ale uwierzyłem dopiero, gdy sam tego posłuchałem
Soundbar JBL 9.1 Bar mam od 4 tygodni. Jestem z niego mega zadowolony. Podłączenie, kalibracja i wszystko dziecinnie proste. Bass ma 5 zakresów mocy, przy 3 szyby się trzęsą, przy 5 sąsiadka przyszła sprawdzić co się dzieje, że jej sufit się cały trzęsie. Ogólnie sprzęt mega mocny. Polecam.
czytam sobie opinie i chyba się skuszę, bo w konkurencyjnych soundbarach jak Samsung hw-q90r są problemy z łącznością bezprzewodową, a tutaj jednak jbl wykonał dobrą robotę i soundbar 9.1 wykonany jest całkiem solidnie, oglądałem chyba każdy test dostępny w sieci i wszystkie pokazują że to najbardziej kozacki soundbar na rynku
Niestety, przy oglądaniu TV za pomocą dekodera Evobox PVR dźwięk FATALNY i niewiele da się z tym zrobić-mści się brak korektora dźwięku. Robiłem wszystkie możliwe triki i niewiele to dało-dźwięk na niektórych kanałach tragedia-bardzo przydałby się wspomniany wyżej korektor dźwięku. Na Neflixie jest ok.
Jestem audiofilem amatorem, powiem tylko tyle ten sprzęt jest dobry, i zdecydowanie polecam do nagłośnienia w domu, najlepszą robotę w tym sprzęcie zrobił Harman,320 W bas w tym wykonaniu to już jest coś ,razem 820 W nie polecam głośnego odsłuchu w małych mieszkaniach. Ogólnie dobry sprzęt tylko cena?
To co piszecie Panowie to tyko prawda
Dwa miesiące temu zakupiłem JBL 9.1 sugerując się dobrymi opiniami.
Fakt na filmach daje radę ale do muzyki się kompletnie nie nadaje chyba ze ktoś lubi dudnienie. Wystawiłem to na sprzedaż jak narazie zadowalam się słuchaniem muzyki na słuchawkach Bang & Olufsen
W końcu konkretne opinie, proszę o kolejne bardziej opisowe. Właśnie przymierzam się do zakupu JBL 9.1, dylemat był między nim, a Samsung hw-q90r. Jak ktoś odsłuchał obydwóch to proszę o komentarz.
Jak włączyć tryb kinowy?
Aby przełączyć pomiędzy trybem kinowym (smart mode) a trybem muzycznym (normal mode) należy przez 5 sek. przytrzymać przycisk wyciszenia na pilocie (mute), a następnie nacisnąć + również na pilocie. W ten sposób przełącza się tryby dźwięku.
Mam pytanie. Czy faktycznie są słyszalne dźwięki odbijające są od sufitu? Wysokość około 2.60? Oglądałem chyba wszystkie testy. W 90% idiotyczne np gość przez 10 minut omawia zawartość opakowania, przez kolejne 5 min wejścia/wyjścia, kolejne pilot itd. Z góry dziękuję.
Wszystko zależy od ścieżki dźwiękowej i podłączenia. Emulowany dźwięk przestrzenny odbijany od sufitu nie jest tak słyszalny, jak ten ze ścieżki Dolby Atmos. Porównując jednak JBL 9.1 z konkurencją, to i tak emulacja dźwięku odbijanego od sufitu jest na dobrym poziomie. Przy dobrej kalibracji i rozstawieniu głośników satelit, efekt dźwięku „z powietrza” np. przelatującego helikoptera jest na dobrym poziomie.
Panie i Panowie. Mam ten sprzęt w domu i na początku byłem nie do końca zadowolony. Dźwięk na Netflix, RakutenTV w formacie 5.1 i Atmos Super ! Natomiast format PCM czyli przy Youtube bądź zwykle TV był kiepski. Cały czas miałem odczucie, że jest stłumiony i ma za dużo średnich tonów. Ponieważ wcześniej sprzedawalem na sklepie zestawy 5.1 w starszym wydaniu przed przejęciem JBL przez firmę Samsung wydawało mi się że zakupiłem coś gorszego…. Powodem był format dźwięku, który z automatu jest ustawiony w modelu 9.1 na smart Cinema, który jak nazwa wskazuje najlepiej nadaje się do oglądania filmów. Aby zmienić tryb dźwięku trzeba przytrzymać przez 5 sekund tryb mute i przycisnąć +. Teraz soundbar zaczął oddychać pełną piersią A dźwięk zmienił się diametralnie.
Z pewnością teraz mogę polecić ten zestaw każdemu. Jeśli chodzi o bass to dla każdego coś innego ale mi się podoba ta głębia!
Witam. Mam problem tego rodzaju że przed kalibracją tylne głosniki grały bardzo dobrze a po kalibracji ich nie słychać dodam że kalibrowałem już z 8 razy i bez efektu proszę o pomoc
Rozwiązania mogą być dwa. Pierwsze z nich to ściszone głośniki tylne z pozycji pilota. Drugie rozwiązanie wymaga trochę więcej czasu. Niestety, czasem podczas kalibracji dochodzi do różnego rodzaju błędów. W takim przypadku należy przywrócić soundbar JBL Bar 9.1 do ustawień fabrycznych. Następnie, po przywróceniu ustawień należy wykonać ponownie kalibrację. Osobiście preferuję dźwięk bez kalibracji 🙂
Czy ładowanie zadokowanych satelitek odbywa sie tylko przy wyłączonym soundbarze?
Nie, satelity ładowane są zarówno podczas włączonego jak i wyłączonego sundbara JBL 9.1. Ważne, aby były zadokowane. Czasem jednak występuje z nimi problem i bateria trzyma bardzo krótko, co kwalifikuje się na gwarancję.
Witam . Jak już wszyscy używacie jbl mam pytanie co do stelit nie przeszkadza wam z je trzeba wciąż lądować , nosić z polki do soundbara. pewnie co 2 / 3 dni trzeba je ladowac a co do bateri po roku graja chociaz 8h
JBL 9.1 używam od czasu premiery, przeszło już 2 lata i bateria od nowości trzyma w satelitach ok 10h. Mobilność głośników jest ich zaletą jak dla mnie, bo jak nie są używane, to podpinam do bara.