NAJLEPSZE TANIE SOUNDBARY

TOP 10 dobrych tanich soundbarów 2023

Soundbary w bardzo krótkim czasie zyskały na popularności, a wszystko to dzięki niskiej cenie i stosunkowo wysokiej jakości dźwięku, którą oferują. Ile trzeba wydać na tani, ale dobry soundbar? Który z tanich soundbarów jest najlepszy w 2023, a jakiego nie warto kupować? Jakie funkcje znajdziemy w najtańszych soundbarach i które z nich będą nam faktycznie przydatne? Na te i więcej pytań odpowiadamy poniżej!

Tani dobry soundbar, czego możemy oczekiwać?

Rozbudowa domowego systemu audio nie zawsze musi wiązać się wydatkiem kilku tysięcy złotych. W szerokiej gamie tanich soundbarów znaleźć można wiele modeli, które mimo swojej niskiej ceny oferują dźwięk bardzo wysokiej jakości. Dobre tanie soundbary i speakerbary łączy kilka zależności. Pierwszą z nich jest niska cena, która oscylować będzie w granicach od 100 do nawet 1000 zł. W zależności od tego, czy do wydania mamy 200, 300 lub 400 zł, oczekiwać od urządzenia możemy znacznie innej jakości dźwięku i innych funkcji, niżeli w przypadku soundbarów za 500, 700 czy 1000 zł.  

Do codziennego oglądania filmów i seriali nie ma potrzeby kupowania zestawu kina domowego, a więc tani soundbar może okazać się świetną alternatywą, a szeroka gama dostępnych urządzeń z pewnością pozwoli każdemu dopasować coś dla siebie. Warto pamiętać, że w kwocie kilkuset złotych nie kupimy sprzętu audio klasy premium, jednak większość z dostępnych modeli posiadać będzie najpotrzebniejsze do podłączenia i działania funkcje. Do takich elementów zaliczyć możemy złącza HDMI, USB, łączność Bluetooth, NFC, złącze optyczne TosLink, złącze jack 3.5 mm czy dodatkowe dekodery dźwięku. W niektórych przypadkach tanich soundbarów, możemy spotkać również obsługę WiFi.

Soundbar Grundig DSB 950

NAJLEPSZE TANIE SOUNDBARY 2023

Dobry tani soundbar a jakość dźwięku

Na jakość odtwarzanego dźwięku składa się wiele czynników, w tym jakość samych przetworników, ich moc, zakres obsługiwanych częstotliwości, dostępne kodeki czy sama konstrukcja listwy głośnikowej i umieszczonych w niej kanałów. Z pewnością każdy soundbar, nawet ten najtańszy bez subwoofera w zestawie będzie grał lepiej niż fabryczne głośniki telewizora. Na niższej półce cenowej najczęściej spotkać możemy zestawy 2.0 (bez subwoofera, oferujące dźwięk stereo), 2.1 (z subwooferem w zestawie), 3.1 (z głośnikiem centralnym uwydatniającym dialogi) czy proste zestawy 5.1, oferujące dźwięk przestrzenny. Jakość dźwięku zależy głównie od tego, ile chcemy poświęcić na nowy sprzęt- im kwota większa, tym lepszy sprzęt grający kupimy.

Tani soundbar z Bluetooth

Mimo, iż postęp technologiczny idzie cały czas do przodu, to nie wszystkie tanie soundbary posiadają moduł Bluetooth do łączności bezprzewodowej. W przypadku urządzeń poniżej trzystu złotych, łączność Bluetooth będzie spotykana bardzo rzadko. Jeżeli chcemy bezprzewodowo odtwarzać muzykę przez soundbar, powinniśmy rozejrzeć się za urządzeniami w kwocie około pięćset lub więcej złotych. Zanim dokonamy zakupu, warto sprawdzić wszystkie parametry i funkcje każdego soundbaru, niezależnie od jego ceny.

Źródło: Philips.com

Jaki tani soundbar wybrać?

Wybór soundbaru uzależniony jest od wielu czynników. W pierwszej kolejności musimy zastanowić się, ile dokładnie jesteśmy w stanie przeznaczyć na nowy sprzęt. Po określeniu kwoty powinniśmy rozeznać się w dostępnych funkcjach i wybrać te, które najbardziej nam odpowiadają. Trzecim etapem jest sprawdzenie, jak tanie soundbary wypadają stylistycznie, czy ich wygląd będzie pasował do naszego wystroju salonu (lub innego pomieszczenia, w którym zainstalujemy soundbar). Następnie znając już swoje oczekiwania, możemy zobaczyć czy wybrany przez nas dobry niedrogi soundbar znajduje się w rankingu, jakie posiada opinie oraz co na forum z audio pisali użytkownicy. Warto również sprawdzić test i recenzje, bowiem dzięki temu będziemy mieli pewność, że wybieramy najlepszy sprzęt z możliwych w tej cenie.

Dobry i tani soundbar z subwooferem?

Mając do dyspozycji niewielki budżet, możemy wybrać dobrą listwę głośnikową z subwooferem, zarówno aktywnym, jak i pasywnym. Co więcej, wybrane modele mogą posiadać w zestawie subwoofer bezprzewodowy, łączący się z odbiornikiem w listwie za pomocą łączności Bluetooth. Mocny bas i czyste dźwięki na średnich i wysokich tonach to praktycznie standard, nawet w przypadku niedrogich soundbarów dostępnych w sklepach. Moc łączna zestawów z subwooferem oscylować będzie w przedziale od 200 do nawet 600 W. Wybór jest zatem całkiem spory. Jaki tani soundbar wybrać? Sprawdź nasz ranking niedrogich soundbarów.

[Ocen: 5 Średnia: 4.6]