Ranking soundbarów z Bluetooth lipiec 2024

Jaki soundbar z Bluetooth wybrać?

Postęp technologiczny sprawił, że coraz częściej wybieramy urządzenia bezprzewodowe (np. Bluetooth) od rozwiązań wymagających podłączania dodatkowych przewodów. Chcąc cieszyć się bezprzewodowym dźwiękiem w naszym domowym kinie, dobrym wyborem jest soundbar z Bluetooth ranking 2024. Bezprzewodowe rozwiązanie pozwala nie tylko przesyłać dźwięk z telewizora do soundbaru przez Bluetooth, ale umożliwia również odtwarzanie ulubionej muzyki bezpośrednio z urządzeń przenośnych, jak smartfon, tablet czy nawet laptop. Gama soundbarów z Bluetooth jest całkiem spora na rynku i nie zawsze wiadomo jaki soundbar z Bluetooth wybrać. W celu ułatwienia tego wyboru przygotowaliśmy ranking oraz szereg praktycznych porad. Sprawdź co musisz wiedzieć przez zakupem!

NAJLEPSZE SOUNDBARY BLUETOOTH – RANKING 2024

Soundbar z Bluetooth – co warto wiedzieć?

Jak już wspomnieliśmy, dźwięk za pomocą Bluetooth odtwarzany może być zarówno z TV, jak i urządzeń przenośnych. Co więcej, technologia bezprzewodowego przesyłu dźwięku przez Bluetooth wykorzystywana jest również w zestawach z bezprzewodowym subwooferem czy dodatkowymi głośnikami – satelitami. W takim przypadku subwoofer wystarczy jedynie podłączyć do prądu, co sprawdza się również w przypadku satelit. Na rynku dostępne są również zestawy, gdzie tylne satelity są całkowicie bezprzewodowe – zasilane akumulatorowo. Takim przykładem jest jeden z modeli JBL – sprawdź test i opinie o JBL Bar 9.1. Brak dodatkowych kabli daje dużą swobodę w ustawieniu soundbaru i co ważne, nie zakłóca estetyki naszego pomieszczenia.

Transmisja przez Bluetooth a jakość sygnału

Pierwsze soundbary z Bluetooth miewały problemy ze stabilnością połączenia i jakością dźwięku. Obecnie technologia poszła na tyle do przodu, że już praktycznie każdy soundbar z Bluetooth oferuje wysoką jakość dźwięku i brak problemów z połączeniem bezprzewodowym. Dotyczy to zarówno połączenia soundbar <-> subwoofer/satelity, jak i soundbar <-> urządzenia przenośne. Zasięg sygnału Bluetooth to ok. 10 m, a więc siedząc na kanapie bez problemu odtworzymy muzykę z telefonu, a tylne satelity ustawione za kanapą nie stracą połączenia.

Bluetooth i NFC a parowanie z soundbarem

Parowanie urządzeń przenośnych z urządzeniem typu soundbar Bluetooth nie powinno nikomu przysporzyć problemów. Do wyboru są 2 opcje. Pierwsza z nich to parowanie przez NFC, czyli wystarczy przyłożyć urządzenie do soundbaru, aby ten sparował się np. z telefonem. Drugą opcją jest dedykowany przycisk na listwie oznaczony symbolem Bluetooth. Po jego wciśnięciu wystarczy połączyć się z listwą poprzez listę dostępnych urządzeń w pobliżu na naszym smartfonie, tablecie czy laptopie. Dlaczego lepsze jest parowanie przez przycisk niż NFC? Otóż mało który laptop czy starszy smartfon posiada NFC, co mogło by skutecznie uniemożliwić podłączenie tego typu urządzeń.

Jaki soundbar Bluetooth wybrać?

To zależy, do czego jest nam połączenie Bluetooth potrzebne. Soundbar bezprzewodowy kosztować może od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Każdy z modeli oprócz Bluetooth posiada dodatkowe funkcje, przypisane tylko do danego producenta. Z funkcją Bluetooth kupić możemy zarówno dobry soundbar za 1000 jak i soundbar za 2000 złotych. W ofercie sklepów dostępne są również soundbary za 3000 i więcej zł. Z racji, iż wybór najlepszego soundbaru z Bluetooth jest trudny, przygotowaliśmy praktyczny ranking, w którym zamieściliśmy najczęściej wybierane i polecane soundbary, posiadające pozytywne opinie użytkowników. Zobacz, co króluje w naszym zestawieniu!  

[Ocen: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *