Ranking soundbarów LG maj 2024

Jaki soundbar LG jest najlepszy?

Firma LG jest jednym z najbardziej renomowanych producentów sprzętu RTV i audio na rynku. Firma ta specjalizuje się w produkcji głównie takich sprzętów audio, jak kina domowe, wzmacniacze, amplitunery, miniwieże, głośniki bezprzewodowe czy właśnie soundbary. LG w dziedzinie domowego sprzętu audio zdobywa liczne nagrody, w tym renomowaną na całym świecie nagrodę EISA. Soundbary LG często poddawane są licznym testom, przeczytać możemy o nich dobre opinie, które również potwierdzają wyspecjalizowanie firmy w dziedzinie soundbarów. Na chwilę obecną soundbary LG są jednymi z najchętniej wybieranych sprzętów nagłośnienia, zastępującymi kina domowe.

LG stale ulepsza swoje produkty, co widać po kolejnych generacjach poszczególnych modeli soundbarów. Dobra listwa głośnikowa tej firmy w pełni zastąpi pełen zestaw kina domowego, zajmując przy tym znacząco mniej miejsca. LG w swojej ofercie posiada soundbary z subwooferem oraz bez niego. Ponadto w licznych modelach spotkać możemy wiele innowacyjnych rozwiązań, jak łączność Bluetooth, NFC, WiFi, porty USB i znacznie więcej. Co więcej, LG jako jedna z nielicznych firm posiada w swoim portfolio soundbary w systemach 5.1.2 oraz 7.1.2 o mocy zestawu przekraczającej 700 W. Oczywiście dla mniej wymagających firma przygotowała również soundbary 2.1, 2.0, 5.1 oraz 7.1 z dodatkowymi satelitami. Listwy głośnikowe tej marki najczęściej stawiane są przed telewizorem bądź wieszane tuż pod jego ekranem (w przypadku powieszenia TV na ścianie). W sklepach znaleźć można również soundbary montowane nad telewizorem. Jaki jest najmocniejszy soundbar LG? Jaką listwę głośnikową tego producenta wybrać? Poniżej znajduje się ranking najchętniej wybieranych soundbarów LG w 2024 roku.

NAJLEPSZE SOUNDBARY LG 2024

Jak wybrać dobry soundbar LG w 2024?

Wybierając soundbar LG warto wiedzieć, czego tak naprawdę oczekujemy od nowego sprzętu audio. Warto w tym celu zadać sobie kilka podstawowych pytań. Pierwszym i najważniejszym z nich jest to, jaki mamy budżet nowy sprzęt. Ponadto warto wiedzieć, w jakim dokładnie celu kupujemy soundbar. Czy ma służyć on głównie do słuchania muzyki, oglądania filmów czy do grania na konsoli. Trzecim kryterium, jakim powinniśmy się kierować jest moc zestawu, funkcje dodatkowe, dekodery dźwięku oraz ilość głośników w zestawie. Jeżeli nie wiesz, jaki dokładnie soundbar będzie Ci odpowiadał, zobacz nasz ranking, test i opinie – na podstawie tych informacji będziesz wiedział, który model jest najlepszy dla Ciebie.

Soundbar LG SL6Y 3.1 Ch Sound Bar DTS Virtual X Sound
Soundbar LG SL6Y 3.1 Ch Sound Bar DTS Virtual X Sound | Źródło: LG.com

Soundbar czy kino domowe LG 2024?

To pytanie zadaje sobie większość osób, które planują rozbudowę domowego audio, co wybrać kino domowe czy soundbar LG? Zanim odpowiemy na to pytanie, musimy się dobrze zastanowić, w jakim celu głównie służyło będzie nasze nowe audio. Soundbary (szczególnie te w systemach 5.1 oraz 7.1) mogą w pełni zastąpić kino domowe. Zestawy wyposażone w kanały 2.1 oraz 3.1 stanowią dobrą alternatywę, jednak oferowany przez nie dźwięk przestrzenny będzie wspomagany cyfrowo, nie przez dodatkowe głośniki satelity. Ponadto warto się zastanowić, czy do naszego zestawu audio podłączać będziemy więcej urządzeń, jak gramofon, komputer, laptop, smartfon czy konsola do gier. Dobry soundbar powinien być wyposażony w wiele typów złącz, aby nie ograniczało to naszych możliwości podłączania kolejnych urządzeń.

Soundbary LG mają wiele zalet, w których z pewnością przewyższają zalety kina domowego. Jedną z nich jest łączność bezprzewodowa Bluetooth i WiFi, dzięki której bez dodatkowych przewodów podłączymy wiele urządzeń, w tym telefon czy laptop. Wiele modeli soundbarów tej marki wyposażonych jest w funkcję NFC, służącą do szybkiego parowania urządzeń mobilnych. Co więcej, kolejną przewagą soundbaru nad kinem domowym jest ilość zajmowanego miejsca – soundbary zajmują go niewiele, gdzie dla kina domowego zagospodarować musimy go całkiem sporo. Ostatnią kwestią, na temat której można spotkać liczne opinie jest cena – soundbary o podobnych parametrach dźwiękowych do kina domowego są tańsze. Co zatem wybrać? Kino domowe czy soundbar LG? Tą decyzję każdy musi podjąć indywidualnie.

Soundbar LG SK6F z Bluetooth i Wi-Fi

Soundbar LG SL10Y - test i opinie
Soundbar LG SL10Y – test i opinie | Źródło: LG.com

Co jeszcze warto wiedzieć?

Soundbary to urządzenia wysoce zaawansowane technologicznie. W każdej listwie głośnikowej zamontowanych jest wiele głośników (w zależności od modelu od 2 do nawet 16), emitujących dźwięk o różnym zakresie częstotliwości. Ponadto, soundbary LG z wyższej półki cenowej wyposażone są w głośniki siarkowane pod kątem w górę tak, aby dźwięk odbijał się od sufitu, co dodatkowo potęguje odczucie przestrzenności dźwięku. Wybrane modele wyposażone są również w głośniki boczne montowane w listwie, aby podobnie jak w przypadku sufitu, dźwięk dobijał się od ścian bocznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet w przypadku zestawów 2.1, możemy czuć się jak na prawdziwej sali kinowej.

Planując zakup soundbaru LG z subwooferem warto zwrócić uwagę, czy głośniki niskotonowy dołączony do zestawu jest aktywny czy pasywny. Co to właściwie oznacza? Subwoofer aktywny nie wymaga podłączania dodatkowego wzmacniacza. W przypadku subwoofera pasywnego, wymagane jest podłączenie dodatkowe wzmacniacza lub amplitunera – tutaj jednak należy pamiętać, aby urządzenie wzmacniające posiadało odpowiedni dla naszego zestawu audio zapas mocy. Oprócz tego wybierać nam z pewnością przyjdzie pomiędzy zestawem z subwooferem bezprzewodowym lub przewodowym. W przypadku subwooferów bezprzewodowych, dźwięk przesyłany jest za pomocą łączności Bluetooth, a w przypadku głośników przewodowych za pomocą przewodu audio/HDMI lub złącza TosLink. Mimo tego, iż subwoofer wykorzystuje bezprzewodowy przesył dźwięku, nadal wymaga podłączenia do prądu, o czym warto pamiętać.

Soundbar LG SL8Y - łączność bezprzewodowa
Soundbar LG SL8Y – łączność bezprzewodowa | Źródło: LG.com

Ceny soundbarów LG 2024

W przypadku soundbarów LG ceny nie są wygórowane (jak na sprzęt tak dobrej jakości). Ceny podstawowych modeli zaczynają się już od kilkuset złotych, zaś za najbardziej zaawansowany technologicznie soundbar przyjdzie nam zapłacić cenę rzędu kilku tysięcy złotych. Do jednych z najchętniej wybieranych tanich soundbarów LG zaliczyć możemy model LG SK4D 2.1 o mocy 300 W, wyposażony w Bluetooth i złącza USB. Za soundbar LG SK4D zapłacimy ok 600 zł.

W przypadku osób o mniejszych wymaganiach względem mocy, dedykowany jest soundbar LG SJ2 o mocy 160 W. Za soundbar ze średniej półki cenowej do ok 1200 zł, możemy polecić model LG SJ8 z bezprzewodowym subwooferem. W przypadku wyższej półki cenowej do ok 4000 zł, polecamy soundbar LG SL10YG Atmos z obsługą kodeka DTS:X odpowiadającego za dźwięk przestrzenny. LG SL10YG dostępny jest w systemie 5.1.2, moc zestawu wynosi 570 W, a emitowany dźwięk jest w jakości 4K.

Soundbar LG SL5Y - dźwięk przestrzenny
Soundbar LG SL5Y – dźwięk przestrzenny | Źródło: LG.com

Soundbary LG opinie 2024

Opinie na temat soundbarów marki LG w większości przypadków są zdecydowanie pozytywne. Firma oferuje dobry sprzęt audio w przystępnych cenach, co w opinii użytkowników stanowi świetne rozwiązanie bez względu na to, ile możemy zainwestować w nowe nagłośnienie. Soundbary LG stale ulepszane są nie tylko pod względem jakości dźwięku, ale także nowych funkcjonalności czy designu. Soundbary LG przechodzą liczne testy na najwyższym poziomie, co potwierdzają zarówno liczne recenzje, jak i opinie na temat poszczególnych modeli. Wszystkie opinie o soundbarach tego producenta znaleźć można w powyższej tabeli, przy każdym z wymienionych modeli. Do najchętniej wybieranych soundbarów LG zaliczyć możemy modele SL10Y, SK6F, SL8Y, SL4Y, SL6Y, SL5Y, SK5, SPK8, SK10Y, SK6, SJ2, SK8, SJ4R.

[Ocen: 88 Średnia: 3.7]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *