Ranking soundbarów do 400 zł czerwiec 2024

Jaki soundbar do 400 zł wybrać?

Dobry dźwięk o pełnej gamie częstotliwości to coś, czego nie uświadczymy z fabrycznych głośników telewizora. Klarowne dialogi i głęboki bas to coś, czego oczekujemy podczas oglądania filmów i słuchania muzyki. Co zrobić, gdy nasze fabryczne nagłośnienie nie daje rady? W takim przypadku rozwiązaniem będzie kino domowe lub soundbar. Tutaj warto od razu zaznaczyć, że o ile kupimy dobry soundbar za 400 zł, to kina domowego już nie bardzo. W takim budżecie kupimy dobrą listwę głośnikową, stanowiącą doskonałą alternatywę dla głośników w telewizorze. Co więcej, wybierać możemy zarówno pomiędzy soundbarami z subwooferem, jak i tymi bez głośnika niskotonowego. Jaka listwa będzie najlepsza w tej cenie? Sprawdź poniżej.

NAJLEPSZE SOUNDBARY DO 400 ZŁ RANKING 2024

Moc i ilość kanałów

Mimo, iż określony na 400 zł budżet nie jest zbyt wygórowany w kwestii wyboru sprzętu audio, bez problemu w tej cenie dostaniemy dobry sprzęt, który zastąpi nam słabe głośniki w telewizorze. Soundbar sprawdzi się zarówno podczas oglądania filmów, słuchania muzyki, jak i podczas grania w gry – na laptopie czy konsoli. W tej cenie moc zestawu wahać będzie się od 40 do 100 W. Taka moc w zupełności wystarczy do codziennego oglądania filmów i seriali. Na łączą moc zestawu składa się moc listy oraz subwoofera, który może być zarówno bezprzewodowy, jak i przewodowy.

Soundbary za 400 zł mogą być wyposażone we wbudowany głośnik niskotonowy, dzięki czemu nie musimy martwić się o rozmieszczenie subwoofera. Jest to praktyczne rozwiązanie pod względem ustawienia, jednak należy pamiętać, że w takiej konfiguracji nie uzyskamy tak głębokiego basu, jak w przypadku subwoofera wolnostojącego. W przedziale cenowym do 400 zł większość dostępnych soundbarów będzie w systemie kanałowym 2.0 lub 2.1.

Łączność bezprzewodowa

Możliwość bezprzewodowego odtwarzania muzyki to bardzo praktyczna funkcja, dzięki której odtworzymy ulubione utwory muzyczne ze smartfona, tabletu czy laptopa. Funkcja Bluetooth umożliwia również bezprzewodowe podłączenie subwoofera, przez co nie musimy martwić się kolejnymi przewodami do podłączenia, a subwoofer ustawić możemy praktycznie w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Często soundbary z Bluetooth wyposażone są dodatkowo w funkcję NFC, umożliwiającą szybkie parowanie urządzeń.

Cyfrowy dźwięk 3D

Większość soundbarów do 400 zł nie będzie posiadała opcji dźwięku przestrzennego. Wybrane modele wyposażone mogą być w emulatory dźwięku 3D, które w cyfrowy sposób przetwarzają i uwydatniają poszczególne ścieżki dźwiękowe sprawiając jedynie wrażenie dźwięku przestrzennego. W przypadku, gdy szukamy soundbaru oferującego realnego dźwięku przestrzennego, kwota jaką powinniśmy zaplanować na nowy sprzęt powinna oscylować w granicach 1000-1500 zł.

Złącza i wtyki

Podstawowym złączem, w jakie powinien być wyposażany soundbar, to złącze HDMI (ARC). Za pomocą złącza wejścia/wyjścia HDMI podłączamy soundbar niemal do każdego telewizora. W przypadku niektórych modeli, możemy również spotkać dostępne złącze optyczne, RCA, AUX, mini jack i USB. Każde z tych złączy umożliwia podłączenie naszej listwy głośnikowej do innej gamy sprzętów. Warto pamiętać, aby dokładnie sprawdzić wszystkie dostępne złącza jeszcze przed zakupem soundbaru. W przypadku, gdy będzie on wyposażony tylko i wyłącznie w złącze optyczne, a takowego nie posiadamy w naszym TV, podłączenie do niego listwy będzie niemożliwe.

Funkcje i dodatki

Wiele z dostępnych listw głośnikowych wyposażonych jest w dodatkowe funkcje, rozszerzające ich funkcjonalność. Do takich funkcji zaliczyć możemy korektor dźwięku, umożliwiający zmianę charakteru dźwięku, np. pop, rock, normal, metal, music itd. Kolejnymi ciekawymi dodatkami będą pilot do sterowania urządzeniem, moduł Bluetooth do bezprzewodowego strumieniowania muzyki, porty USB, pozwalające odtwarzać muzykę bezpośrednio z nośników zewnętrznych, czy głośnik Bass Reflex. Wybrane urządzenia posiadać będą złącze audio, pozwalające na podłączenie takich urządzeń jak MP3/MP4 oraz iPod/iPhone czy iPad.

Stylistka listwy

Soundbary do 400 zł cechować się będą głównie minimalistyczną stylistyką, która bez problemu wtopi się w otoczenie telewizora i pozostałych sprzętów, znajdujących się nieopodal. Projektor dźwięku ma nie tylko dobrze grać, ale powinien również współgrać ze swoim otoczeniem. Bez względu na to, czy powiesimy soundbar na ścianie, czy też postawimy przed TV, dobra listwa głośnikowa dostarczy nam doskonałych wrażeń, zarówno dźwiękowych, jak i wizualnych. Jaki soundbar w tej cenie kupić? Sprawdź nasze powyższe zestawienie.

[Ocen: 4 Średnia: 4]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *