Ranking soundbarów do 200 zł czerwiec 2024

Jaki soundbar do 200 zł wybrać?

Soundbar to jeden z najnowszych wynalazków w kategorii sprzętu audio, który spotkał się na rynku z bardzo optymistycznym odbiorem. Typów soundbarów jest całkiem sporo. Każdy z modeli różni się mocą, parametrami, konfiguracją, kodekami oraz ceną. Szukając taniego rozwiązania na polepszenie dźwięku z telewizora, nie musimy inwestować grubych tysięcy w nowe głośniki czy kino domowe. W przypadku, gdy nie jest nam potrzebny zaawansowany system grający, warto sprawdzić ofertę tanich soundbarów do ok. 200 zł w 2024, które oferują znacznie lepszy dźwięk niż ten, dostępny bezpośrednio z głośników telewizora. Jakie tanie soundbary możemy polecić? Sprawdź poniżej.

NAJLEPSZE SOUNDBARY DO 200 ZŁ

Parametry techniczne i moc

Głośniki wbudowane w telewizorze ze względu na swoje niewielkie wymiary nie mogą zaoferować nam wystarczająco dobrego dźwięku. Taki dźwięk jest płytki, pozbawiony czystości i basu. W takim przypadku warto zainwestować w soundbar. W klasie najtańszych warto sprawdzić soundbary do 200 zł, które niskim kosztem znacząco poprawią dźwięk. Zestawy w tym przedziale cenowym oferują od 10 do 35 W mocy. Moc zależy w głównej mierze od konfiguracji, na którą się zdecydujemy- sam soundbar czy z subwooferem. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku soundbarów za 150 czy za 250 zł. Taka moc w zupełności wystarczy do codziennego oglądania filmów czy słuchania audycji radiowych. Soundbary za ok 200 zł to zarówno dobra opcja dla kinomaniaków, jak i graczy. Większość tego typu zestawów bez problemu podłączymy również do komputera.

Soundbar 2.0 czy 2.1?

Decydując się na zakup taniego soundbaru nie będziemy mieli zbyt dużego wyboru w ilości kanałów. Najczęściej dostępne to 2.0 oraz 2.1. Różnica w tym przypadku opiera się na obecności subwoofera w zestawie. Soundbar 2.0 pozbawiony jest osobnego głośnika niskotonowego, zaś w przypadku zestawu 2.1 subwoofer dołączony jest w zestawie. Zaletą zestawu 2.1 z pewnością jest fakt, iż odtwarza on dźwięki z podbiciem basowym, co dodatkowo przydaje się podczas oglądania filmów i słuchania muzyki. Warto jednak podkreślić, iż subwoofer zajmuje dodatkowe miejsce. Jeżeli stawiamy na minimalizm, zdecydowanie lepszym wyborem będzie listwa 2.0.

Dodatkowe funkcje

W soundbarach do 200 zł mimo tak niskiej ceny, znajdziemy kilka praktycznych funkcji. Podstawowym udogodnieniem jest łączność Bluetooth, dzięki której muzykę odtworzymy np. ze smartfona czy telefonu. Strumieniowe odtwarzanie muzyki z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom oglądania filmów z YouTube na telefonie.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Kolejną ważną kwestią w przypadku soundbarów (niezależnie od ceny) są złącza. Do podstawowych złącz, w które powinien być wyposażony tani soundbar do 200 złotych, jest analogowe wejście audio RCA/Cinch. W wybranych modelach dodatkowo dostępne może być złącze optyczne, wejście AUX, złącze słuchawkowe jack 3,5 mm oraz USB. Sterowanie urządzeniem odbywa się standardowo za pomocą bezprzewodowego pilota.

[Ocen: 5 Średnia: 4]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *