Ranking soundbarów do muzyki czerwiec 2024

Jaki soundbar do słuchania muzyki najlepszy?

Każdy z nas lubi słuchać muzyki, a jak wiadomo do tego potrzebny jest dobry sprzęt. Jeżeli naszych ulubionych utworków chcemy słuchać z zestawu kina domowego czy z soundbaru, wybór odpowiedniego urządzenia spośród wszystkich dostępnych w sklepach może okazać się problematyczny. W celu ułatwienia wyboru przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiadamy, jaki soundbar do muzyki będzie najlepszy, czym kierować się przy wyborze oraz czym różnią się soundbary poszczególnych marek.

NAJLEPSZE SOUNDBARY DO MUZYKI – RANKING

Soundbar do słuchania muzyki a producent

Do słuchania muzyki potrzebna jest dobra listwa głośnikowa i subwoofer, co do tego nikt nie powinien mieć wątpliwości. Jeżeli chcemy słuchać muzyki z dźwiękiem przestrzennym (taki dźwięk oferuje np. Tidal), warto podstawić na zestaw z dodatkowymi głośnikami – satelitami. Każdy z producentów oferujący najlepsze soundbary do muzyki ma swoje charakterystyczne cechy, o których warto wiedzieć jeszcze przed zakupem. Otóż soundbary Samsung dobrze spisują się przy każdym typie muzyki, jednak przy niektórych utworach bass może nie być wystarczający. W przypadku soundbarów JBL bass jest odpowiednio ciepły, jednak do słuchania muzyki rock zdecydowanie lepiej sprawdzą się soundbary LG lub Sony.

Podobnie z soundbarami Yamaha, Panasonic, Sharp, Denon, Bose, Polk czy Sangean. Każdy z nich świetnie sprawdzi się przy danym typie muzyki, jednak ani soundbar ani kino domowe nie będzie urządzeniem do wszystkich typów muzycznych – jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. W zależności od producenta, soundbar do słuchania muzyki wyposażony może być w ręczny equalizer bądź automatyczne tryby dopasowujące tym dźwięku do źródła. Możliwość zmiany ustawień equalizer znajdziemy m.in. w soundbarach marki Samsung Harman Kardon, zaś automatyczny tryb dźwięku w soundbarach LG.

Muzyka ze smartfona a soundbar

Do odtwarzania muzyki z urządzeń przenośnych typu smartfon, tablet czy laptop najlepiej sprawdzą się urządzenia wyposażone w obsługę Bluetooth oraz te, które wspierają Google Chromecast i/lub Airplay. Bezprzewodowe odtwarzanie muzyki to świetna opcja dla tych, który nie wyobrażają sobie dnia bez odsłuchania ulubionych piosenek. Parowanie urządzeń jest proste i opiera się głównie na NFC lub Bluetooth.

Soundbar z radiem do muzyki

Muzyka poprawia nam nastrój, podobnie sytuacja ma się w przypadku słuchania ulubionych utworów z radia FM i radia internetowego. Soundbar z radiem to niezastąpione urządzenie, które z pewnością nada brzmienia w każdym salonie. Co więcej, pozwoli na odsłuchanie wiadomości i ulubionych audycji z wybranych stacji.

Najlepszy soundbar do muzyki

W zależności od konfiguracji, soundbar do muzyki odtwarzać będzie dźwięk Stereo, Dolby Surround lub w technologii Dolby Atmos. Dźwięk Stereo uzyskamy w przypadku odtwarzania muzyki z takich serwisów jak YouTube czy podczas przesyłania dźwięku ze smartfona. Dźwięk Surround oferują nieliczne serwisy muzyczne takie jak Tidal, a na muzykę w technologii Dolby Atmos przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Soundbar do muzyki a konfiguracja

Czy lepszy do muzyki będzie soundbar 2.1, 3.1 czy 5.1? A może lepiej zainwestować w model z obsługą 7.1 Czy 9.1? Odpowiedź na te pytania to- to zależy. Wszystko zależne jest od tego, jakiej mocy głośników potrzebujemy do odtwarzania ulubionych utworków, czy chcemy odtwarzać dźwięk przestrzenny, czy szukamy po prostu taniego soundbaru do słuchania muzyki.

W celu ułatwienia wyboru, przygotowaliśmy ranking soundbarów do słuchania muzyki posiadających dobre opinie i wyniki w licznych testach.

[Ocen: 40 Średnia: 3.5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *