Ranking soundbarów do 300 zł lipiec 2024

Jaki soundbar do 300 zł wybrać?

Rozszerzając fabryczne nagłośnienie telewizora nie zawsze musimy inwestować grube tysiące, aby sprzęt dobrze grał. W przypadku, gdy chcemy uzyskać lepszy dźwięk niż z fabrycznych głośników, ale jednocześnie nie zależy nam na mocnym nagłośnieniu niczym kino domowe, dobrym wyborem będzie tani i dobry soundbar do 300 zł. W tej cenie listwa idealnie sprawdzi się u osób, które na co dzień oglądają seriale i filmy, w których kluczową rolę odgrywa czysty dźwięk na wysokich i średnich tonach. Wybrane zestawy będą również posiadały głośnik niskotonowy – subwoofer, dodatkowo wspomagający odtwarzanie niskich tonów.

Soundbar za 300 złotych oferować będzie moc w granicach 30-75 W, co jak na tak tani sprzęt grający jest bardzo dobrym wynikiem. Poniżej prezentujemy najchętniej wybierane tanie soundbary do 300 zł, dostępne obecnie w sklepach.

NAJLEPSZE SOUNDBARY DO 300 ZŁ

Soundbar 2.0 czy 2.1 – który wybrać w 2024?

Przeszukując oferty tanich soundbarów w kwocie 250-300 złotych, możemy spotkać zarówno zestawy z subwooferem, jak i bez niego. Który z nich będzie lepszy? Wszystko zależy od tego, jak bardzo zależy Ci na podbiciu basowym dźwięku. Wybierając zestaw 2.0 z pewnością jakość dźwięku przetwarzanego przez przetworniki dla średnich i wysokich tonów będzie lepsza, niż w przypadku zestawów 2.1. Dlaczego? W przypadku soundbaru 2.1 w zestawie dodatkowo znajduje się głośnik zwany subwooferem. Z racji, iż jest to dodatkowy element zestawu, a cena pozostaje tak samo niska, jakość wykonania oraz dźwięku również delikatnie ulega zmianie. Nie oznacza to jednak, że soundbar 2.1 za 300 zł będzie złym wyborem. W tej cenie dostaniemy dobry zestaw o jakości adekwatnej do ceny.

Funkcje dodatkowe, których możemy się spodziewać

Mimo tak niskiej ceny, część soundbarów wyposażonych będzie w system bezprzewodowego odtwarzania dźwięku za pomocą Bluetooth. Dzięki temu muzykę odtworzymy za pomocą smartfona, starszego telefonu, laptopa czy tabletu. Wybrane modele dodatkowo wyposażone są w funkcję NFC, pozwalającą na szybkie nawiązywanie połączenia ze smartfonami. Oprócz łączności bezprzewodowej ciekawym dodatkiem jest klasyczne złącze audio RCA, port USB, wyjście HDMI i złącze optyczne. Ponadto większość listw głośnikowych posiada dedykowanego pilota oraz funkcję regulacji niskich i wysokich tonów. Część projektorów dźwięku wyposażonych jest w cyfrowy wyświetlacz LED.

Gdzie ustawić soundbar?

Soundbary do 300 złotych w większości przypadków można zarówno zamontować na ścianie, jak i postawić bezpośrednio pod telewizorem. Montaż naścienny nie wymaga dużej wiedzy technicznej, bowiem w zestawie dołączony powinien być kompletny system montażowy. Takie rozwiązanie sprawdza się najlepiej, gdy nasz telewizor również zamontowany jest na ścianie. Korzystając z tradycyjnego sposobu ustawienia soundbaru czyli przed TV na szafce RTV, warto pamiętać, aby listwa ustawiona była symetrycznie względem telewizora, ale jednocześnie nie zasłaniała czujnika podczerwieni od pilota, za pomocą którego sterujemy naszym odbiornikiem TV.

Wygląd ma znaczenie

Mimo, iż cena 300 zł to stosunkowo niewiele za dobry system audio, w przypadku soundbarów z pewnością możemy oczekiwać nie tylko dobrego dźwięku, ale także estetycznego wyglądu. Na tej półce cenowej znajdziemy projektory dźwięku w kolorach czarnym, białym i szarym (srebrnym). Nie ma co ukrywać, design będzie raczej minimalistyczny, a przepychu w postaci aluminiowych czy drewnianych listw ozdobnych nie uświadczymy. Mimo to, każdy z projektorów dźwięku godnie będzie prezentował się w naszym salonie.

[Ocen: 8 Średnia: 3.8]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *