NAJLEPSZE SOUNDBARY Z RADIEM

TOP 10 soundbarów z radiem 2023

Soundbar z radiem internetowym i tunerem FM

Planując zakup nowego sprzętu audio z pewnością chcielibyśmy, aby ten spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Dobry dźwięk to nie wszystko, czego możemy oczekiwać od soundbarów. Wybierając nowy sprzęt typu kino domowe czy soundbar, przebierać możemy w setkach najróżniejszych ofert, różniących się zarówno ceną, jak i funkcjonalnościami. Jednym z chętniej wybieranych systemów nagłośnień jest soundbar z radiem internetowym, wyposażonym dodatkowo w tuner FM. Co daje nam takie urządzenie? Jaki dźwięk zapewni nam soundbar z tunerem FM, oraz która listwa głośnikowa z radiem jest najlepsza? Na te i więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku.

Soundbar z radiem FM / DAB nie tylko do muzyki

Soundbary to urządzenia o szerokim spektrum możliwości. Wybierając soundbar z radiem czy to FM czy radiem cyfrowym DAB (tudzież radiem internetowym), nie musimy martwić się o to, że nie sprawdzi się on podczas oglądania filmów i seriali. Wbrew pozorom, listwy głośnikowe skutecznie zastępują w domach zestawy kina domowego, co spowodowane jest nie tylko ich ceną, ale także funkcjonalnościami i ilością zajmowanego miejsca.

Soundbar z radiem łączy w sobie zalety zarówno kina domowego, jak i radia, a wszystko to zamknięte jest w jednej listwie, która nie tylko zajmuje mało miejsca, ale także doskonale wpasowuje się w wystrój technologiczny. Ze względu na to, iż w sklepach dostępnych jest wiele różnych modeli soundbarów z radiem, stworzyliśmy specjalny ranking, w którym uwzględniliśmy najlepsze modele wyposażone nie tylko w tuner radiowy, ale także szereg innych przydatnych funkcji.

SOUNDBAR LG LAS655K 320W RADIO FM

NAJLEPSZE SOUNDBARY Z RADIEM 2023

Soundbar z radiem internetowym a łączność

Wraz z postępem technologicznym, bezprzewodowe odtwarzanie muzyki i stacji radiowych stało się dla nas standardem, bez którego praktycznie nie możemy się obejść. Nowoczesne soundbary wyposażone w funkcję radia internetowego umożliwiają słuchanie ulubionej muzyki i stacji radiowych na dwa sposoby. Pierwszy z nich to podłączenie urządzenia do sieci za pomocą złącza Ethernet, drugi zaś to podłączenie soundbaru do Internetu drogą bezprzewodową, np. za pomocą WiFi lub AirPlay (w przypadku urządzeń marki Apple). W przypadku soundbarów bez WiFi, łączność bezprzewodowa odbywa się za pomocą Bluetooth. 

Strumieniowe przesyłanie dźwięku do soundbara bezpośrednio z Internetu daje ogromne możliwości. Dzięki tej funkcji nasze ulubione utwory muzyczne odtworzymy bezpośrednio m.in. z takich serwisów jak YouTube czy Spotify. Soundbary z radiem internetowym dają ogromną możliwość wszystkim tym, którzy bez swoich ulubionych stacji radiowych nie wyobrażają sobie dnia. Co jednak w przypadku, gdy zamiast radia internetowego interesuje nas soundbar z tunerem FM?

Źródło: LG.com

Soundbary z radiem FM

Różnorodność dostępnych w sklepach soundbarów z radiem jest ogromna. Nowością, z jaką możemy się spotkać są soundbary z tunerem FM, który umożliwia odtwarzanie ulubionych stacji radiowych bez użycia radia- bezpośrednio z listwy głośnikowej. Co ważne, soundbar z radiem FM kupić można już za kilkaset złotych, gdzie w zestawie oprócz soundbaru z radiem FM otrzymamy również mocny subwoofer do wzmocnienia dźwięków niskiego pasma. 

Soundbar z radiem a design

Soundbary z wbudowanym radiem, czy to internetowym czy FM/DAB, nie różnią się wyglądem od modeli, które nie posiadają takich funkcji. W soundbarach i ich stylistyce liczy się minimalizm. Listwy głośnikowe doskonale komponują się w każdym wnętrzu. Co ważne, soundbar z radiem FM nie ma wystającej anteny, kojarzonej z tradycyjnym radiem. Antena wraz ze wzmacniaczem sygnału schowana jest w obudowie, co dodatkowo podkreśla estetykę, jaką możemy kojarzyć z listwami głośnikowymi.

[Ocen: 43 Średnia: 3.9]