Ranking soundbarów do 1000 zł maj 2024

Jaki soundbar do 1000 zł wybrać?

W sklepach z pewnością znajdziemy szeroką gamę soundbarów do 1000 zł, które przykują naszą uwagę nie tylko parametrami, ale także linią stylistyczną. W tej cenie kupić można dobry soundbar z subwooferem, wyposażony w wiele ciekawych i przydatnych funkcjonalności, wykraczających poza zakres tradycyjnych zestawów głośnikowych. Soundbar za ok. 1000 zł oprócz subwoofera w zestawie może posiadać dodatkowe satelity (głośniki), znacząco poprawiające efekt dźwięku przestrzennego. Praktycznie każdy soundbar w tej cenie oferować będzie dobry dźwięk o czystej barwie. Poszczególne modele różnić się będą funkcjami dodatkowymi, głębokością basu, czytelnością ścieżki dialogowej i stylistyką. Finalnie wybór soundbaru nie jest taki prosty, jak by się wydawało. Jaki soundbar do 1000 zł kupić w 2024? Podpowiadamy!

NAJLEPSZE SOUNDBARY DO 1000 ZŁ RANKING 2024

Moc zestawu i liczba kanałów

Moc całkowita listwy głośnikowej z głośnikiem niskotonowym oznacza, jak głośno dany zestaw będzie w stanie odtwarzać przetwarzane dźwięki. Większa moc oznacza większą głośność, jednak warto pamiętać, że moc nie ma bezpośrednio wpływu na jakość dźwięku. Dobry soundbar za 1000 zł będzie oscylował w mocy od 200 do 400 W. Taka moc w zupełności wystarcza do oglądania filmów, słuchania muzyki czy odtwarzania dźwięków podczas gry na konsoli. Taki zestaw zapewni nam czysty dźwięk z dobrym podbiciem basowym.

W zależności od producenta trafić możemy zestawy o mocy 500-600 W, jednak wartości te stanowią sumę mocy wszystkich głośników w zestawie (soundbar + subwoofer + głośniki satelity). Zestawy z dodatkowymi głośnikami posiadają najczęściej oznaczenia 5.1 oraz 7.1, gdzie pierwsza cyfra oznacza ilość kanałów średnio i wysokotonowych, a cyfra po kropce ilość głośników niskotonowych, czyli subwooferów. Wybierając mocny soundbar w zestawie z subwooferem i satelitami, musimy liczyć się z tym, że za taki zestaw zapłacimy więcej niż w przypadku systemu audio 2.1 oraz 3.1.

W cenie do 1000 zł najlepszym rozwiązaniem będzie zakup soundbaru 2.1 lub 3.1 renomowanej firmy, takiej jak Samsung, LG, Sony, JBL, Denon, Yamaha, Panasonic czy Philips.

Dodatkowe funkcje – jakie warto wybrać?

Wybierając dobry soundbar do 1000 zł bez problemu znajdziemy wiele modeli oferujących dodatkowe funkcje, takie jak łączność Bluetooth, WiFi i NFC, funkcję obsługi telewizora i soundbaru z jednego pilota czy wbudowany tuner FM, czyli klasycznie mówiąc radio. Ponadto wybierając soundbar w tym przedziale cenowym możemy liczyć na liczne funkcje poprawiające dźwięk dialogów, korektor dźwięku i regulację basów czy funkcję cyfrowego dźwięku przestrzennego.

Dekodery dźwięku przestrzennego

Im więcej dekoderów dźwięku posiada dany soundbar tym lepiej. Dlaczego? Szeroka gama kodeków pozwala na przetwarzanie różnych ścieżek na odpowiednio wysokim poziomie, zgodnie z zarejestrowanym oryginałem. Do podstawowych dekoderów zaliczyć można Dolby Digital, Dolby Dual Mono oraz DTS (DTS 2). Dodatkowym atutem soundbara będzie obsługa kodeków Dolby True HD, DTS96/24 oraz DTS HD Master Audio. W przypadku soundbarów oferujących dźwięk przestrzenny, powinniśmy wypatrywać zestawów ze wsparciem kodeka DTS Virtual:X.

Dobry soundbar do 1000 zł a łączność bezprzewodowa

W soundbarach nowej generacji spotkać możemy 3 typy łączności bezprzewodowej – Bluetooth, WiFi oraz NFC. Dzięki NFC w łatwy sposób sparujemy soundbar z urządzeniami mobilnymi. Łączność Bluetooth umożliwi łatwy streaming i odtwarzanie muzyki ze smartfona, tabletu czy laptopa. Warto jednak pamiętać o ograniczeniach zasięgu tego typu połączenia, które wynosi do 10 m. Za pomocą WiFi podłączymy soundbar do naszej domowej sieci, co daje jeszcze szersze możliwości przesyłania dźwięku znacząco zwiększając zasięg, w jakim urządzenia mogą się od siebie znajdować (w porównaniu z Bluetooth).

Soundbar do 1000 zł a najważniejsze złącza

Podstawowe złącze, w jakie powinien być wyposażony dobry soundbar, to złącze HDMI. Za pomocą tego typu złącza bez problemu podłączmy listwę głośnikową do telewizora, konsoli czy innych urządzeń multimedialnych. Dużym autem będą porty USB do których podłączmy pendrive lub dysk przenośny oraz analogowe złącze stereo 3.5 mm. W listwach głośnikowych z wyższej półki znajdziemy dodatkowe złącze optyczne (TosLink) oraz wyjście sub-out. W soundbarach do 1000 zł bez problemu znajdziemy wszystkie te złącza, jednak przed zakupem warto dokładnie sprawdzić, w jakie złącza wyposażony został dany model.

Soundbar z subwooferem do 1000 zł czy bez?

Listwa głośnikowa z subwooferem stanowi doskonałe połączenie, które dostarczy nam dobrego dźwięku zarówno na niskich, średnich, jak i wysokich częstotliwościach. Zestaw z subwooferem to idealna propozycja dla osób szukających kompletnego zestawu audio dla domu. Wybierając najlepszy soundbar do 1000 zł z głośnikiem niskotonowym, warto sprawdzić kila ważnych aspektów. Czy dołączony subwoofer działa w trybie aktywnym (posiada wbudowany wzmacniacz) czy też pasywnym (wymaga podłączenia dodatkowego źródła mocy). Ponadto subwoofer podłączany może być przewodowo do soundbara (za pomocą HDMI) bądź bezprzewodowo (za pomocą Bluetooth).

[Ocen: 14 Średnia: 4.5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *