JAKI SOUNDBAR DO 1500 ZŁ?

TOP 10 najlepszych soundbarów do 1500 zł 2023

Fabryczne głośniki w telewizorach nie gwarantują takich doznań dźwiękowych, jakich moglibyśmy oczekiwać. Jeszcze do niedawna jedynym sprzętem umożliwiającym poprawę dźwięku było kino domowe. Wraz z postępem technologicznym, kino domowe doczekało się godnego konkurenta jakim jest soundbar. To z pozoru niewielkie urządzenie dostarcza dźwięku o jakości porównywalnej z kinem domowym, przy czym kosztuje mniej oraz co ważne- zajmuje zdecydowanie mniej miejsca. Cyfrowe projektory dźwięku czyli soundbary, ze względu na swoje niewielkie rozmiary sprawdzą się w każdym domu. Soundbar w połączeniu z subwooferem oraz dodatkowymi satelitami stanowi doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy szukają dobrego systemu audio w przystępnej cenie.

Wybierając soundbar do 1500 zł spotkamy się z szeroką ofertą różnych producentów, oferujących sprzęt o różniący się parametrami, dekoderami dźwięku, dodatkowymi funkcjami, designem oraz tym, co znajduje się w samym zestawie. Elementem wspólnym soundbarów do 1500 zł jest wysoka jakość dźwięku zarówno na wysokich, średnich, jak i niskich częstotliwościach. Jak wybrać najlepszy soundbar do 1500 złotych spośród wszystkich dostępnych modeli? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu oraz czego jeszcze możemy oczekiwać od listwy głośnikowej? Podpowiadamy!

NAJLEPSZE SOUNDBARY DO 1500 ZŁ RANKING 2023

Dlaczego warto kupić soundbar do 1500 złotych?

Soundbar to idealne rozwiązanie sprawdzające się w małych i średnich pomieszczeniach, gdzie nie ma możliwości rozstawienia pełnego zestawu kina domowego. Soundbar mimo swoich niewielkich wymiarów gwarantuje doskonałej jakości dźwięk, a w połączeniu z dobrym subwooferem skutecznie może zastąpić wielokolumnowy zestaw kina domowego. Największą zaletą soundbarów, oprócz czystego dźwięku, są jego wymiary. To jednak nie koniec zalet, o których warto napisać. Każdy soundbar cechuje się wyjątkową linią stylistyczną, a więc urządzenie to nie tylko dobrze gra, ale również świetnie prezentuje się w każdym typie pomieszczenia.

Wybierając dobry soundbar do 1500 zł w 2023 możemy być pewni, że dźwięk nas nie zawiedzie. Ponadto w tym przedziale cenowym możemy wymagać od urządzenia nieco więcej. Oprócz tradycyjnego dźwięku, większość soundbarów w cenie do 1500 zł, oferować będzie cyfrowy dźwięk przestrzenny oraz szereg dodatkowych funkcji, jak łączność bezprzewodowa Bluetooth, WiFi, NFC czy tuner FM. W tej cenie dostaniemy soundbar do telewizora o prostym, jak i zakrzywionym ekranie.

Soundbar LG SK5R 4.1

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Do najważniejszych kwestii na jakie musimy zwrócić uwagę wybierając soundbar do 1500 zł, są jego parametry techniczne. To właśnie one mówią nam o mocy danego zestawu, jakości dźwięku oraz funkcjach dodatkowych, w jakie wyposażone jest dane urządzenie. Przed zakupem warto sprawdzić, czy wybrany soundbar jest kompatybilny z naszym telewizorem (w większości przypadków wystarczy, że telewizor wyposażony jest w złącze HDMI, port optyczny lub wtyk jack 3.5 mm).

Kolejną kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę są obsługiwane kodeki. Dekodery dźwięku w jakie mogą być wyposażone soundbary do 1500 zł, to Dolby Digital, Dolby Dual Mono, Dolby Digital 2, DTS, DTS 2 Digital Surround, Dolby True HD, DTS96/24, DTS HD Master Audio, Dolby ProLogic II i Surround Sound Expansion oraz DTS Virtual:X, odpowiadający za dźwięk przestrzenny. Im więcej dekoderów dźwięku posiada wybrany soundbar, tym lepiej.

Dodatkowe funkcje w soundbarach i design

Soundbary za 1500 zł zakwalifikować można do zaawansowanych systemów audio, które (w zależności od producenta) mogą posiadać szereg funkcji dodatkowych, ułatwiających codzienne ich użytkowanie. Podstawowymi funkcjami, w jakie mogą być wyposażone najlepsze soundbary za 1500 zł jest łączność Bluetooth, WiFi oraz NFC, ułatwiające parowanie soundbaru ze smartfonem. Ponadto listwy w tej cenie mogą posiadać dodatkowe porty USB, odtwarzacz DVD lub Blue-Ray (funkcje dostępne w urządzeniach typu soundstage) złącze jack 3.5 mm oraz port optyczny TosLink.

Design to coś, na co zwracamy ogromną uwagę podczas wyboru nie tylko elementów wyposażenia domu, ale także samego sprzętu audio. Soundbar widoczny jest cały czas pod naszym telewizorem, dlatego jego linia stylistyczna nie może odbiegać od naszych standardów estetycznych. Na szczęście w sklepach dostępne są soundbary czarne, białe, srebrne, w kolorze drewna lub wykańczane różnego rodzaju metalami, jak np. aluminium. Szeroka gama stylistyczna soundbarów z pewnością pozwoli wybrać każdemu coś dla siebie.

Źródło: Denon.pl

Soundbar za 1500 zł, jakich parametrów możemy się spodziewać?

Wygląd listwy głośnikowej jest ważny, jednak szczególną uwagę powinniśmy zwrócić właśnie na parametry techniczne urządzenia. W zależności od modelu, ceny i producenta, parametry techniczne będą się różnić, co jest oczywiście zrozumiałe. Naszą uwagę powinniśmy skupić na kilku podstawowych parametrach, które w szybki i łatwy sposób zdefiniują nam, jaki soundbar do 1500 zł warto kupić. Oto one:

  • moc – parametr ten określa z jaką głośnością może grać dany zestaw (soundbar + subwoofer + satelity). W tym przedziale cenowym zestawy audio najczęściej będą oferowały moc rzędu od 300 do 720W. Taka moc w zupełności wystarczy do słuchania muzyki, oglądania filmów czy podczas grania w gry na konsoli;
  • kanały – kanały dźwiękowe definiują, jak wiele niezależnych przetworników dźwięku znajduje się w zestawie. Najpopularniejsze są zestawy 2.1 oraz 5.1, jednak coraz częściej uznaniem cieszą się również soundbary 3.1 oraz 7.1. Jeżeli szukamy zestawu bez subwoofera, dobrym rozwiązaniem będzie soundbar 2.0;
  • złącza i porty – soundbar obowiązkowo powinien być wyposażony w port HDMI. Im więcej złącz tego typu, tym więcej niezależnych urządzeń podłączymy jednocześnie. Dobry soundbar za 1500 zł wyposażony będzie w dodatkowe porty USB, jack 3.5 mm, złącze optyczne TosLink i złącze Ethernet;
  • moduły łączności – wybierając soundbar warto zwrócić uwagę, czy został on wyposażony w moduł Bluetooth, WiFi oraz NFC.

Źródło: JBL.com

Ranking soundbarów do 1500 zł na 2023 rok

Nie jest łatwo wybrać dobry soundbar do 1500 zł 2023, jednak z pomocą naszego rankingu bez problemu wybierzesz najlepszy model dla siebie. Ranking uwzględnia najlepsze soundbary pod względem technologicznym, które najchętniej są polecane i wybierane przez użytkowników. Bez względu na to, czy szukasz soundbaru do TV, laptopa czy zwyczajnie do słuchania muzyki z telefonu, w naszym zestawieniu znajdziesz dobry i funkcjonalny soundbar, który sprosta Twoim oczekiwaniom. Jaki soundbar do 1500 zł kupić? Sprawdź nasz ranking.

[Ocen: 27 Średnia: 3.9]