JAKI SOUNDBAR DO 800 ZŁ?

TOP 10 najlepszych soundbarów do 800 zł 2023

Soundbary to na chwilę obecną najlepsza alternatywa dla zestawu kina domowego. Listwy głośnikowe łączą w sobie niewielkie wymiary oraz szeroką funkcjonalność, jak łączność bezprzewodowa czy strumieniowe odtwarzanie muzyki z urządzeń mobilnych. Wybierając dobry soundbar do 800 zł szczególną uwagę warto zwrócić na parametry techniczne, sposób łączności oraz to, czy w zestawie znajduje się kompatybilny subwoofer. Jakie są najlepsze soundbary w cenie ok. 800 zł? Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas zakupu? Podpowiadamy!

NAJLEPSZE SOUNDBARY DO 800 ZŁ

Najważniejsze funkcje, dekodery i obsługiwane formaty dźwięku

Wybierając soundbar do 800 zł szczególną uwagę należy zwrócić na rodzaj obsługiwanych kodeków i dekoderów dźwięku. To właśnie one odpowiadają za funkcje odtwarzania poszczególnych formatów dźwięków, również tych zgodnych z najnowszą technologią, jak Dolby Digital lub DTS Digital. Drugą kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę, są obsługiwane formaty dźwięku. Najczęściej możemy spotkać obsługę takich formatów jak AAC, MP3, WAV, WMA, OGG oraz FLAC. W przypadku dekoderów dźwięku oraz obsługiwanych formatów, jest jedna bardzo ważna zasada- im więcej z nich wspieranych jest przez oprogramowanie soundbaru, tym lepiej.

Kupując nowy sprzęt audio chcemy, aby był on jak najbardziej funkcjonalny. W tym celu przed zakupem soundbaru należy sprawdzić, w jakie funkcje wyposażony jest każdy z polecanych modeli. Do najczęściej spotkanych i najchętniej wybieranych zaliczyć możemy: korektor dźwięku, tryb poprawy dźwięku (automatyczne usuwanie zniekształceń), wsparcie dla obsługi dźwięku przestrzennego (cyfrowego), łączność bezprzewodową (Bluetooth lub WiFi), NFC oraz funkcję sterowania telewizorem i soundbarem z jednego pilota.

Moc i ilość kanałów

W cenie 800 zł kupić możemy dobry soundbar o mocy od 80 do nawet 300 W (moc łączna całego zestawu- listwa+subwoofer). Taka moc nagłośnienia w zupełności wystarczy, zarówno do słuchania muzyki, jak i do oglądania filmów. Wybierając soundbar nie należy jednak kierować się samą mocą. Odpowiada ona za poziom głośności odtwarzanych dźwięków, a nie jego jakość. Jeżeli chcemy kupić dobry soundbar do 800 złotych, warto skupić się przede wszystkim na konfiguracjach kanałów 2.1 lub 3.1. Soundbary 5.1 w tej cenie dostępne są wyłącznie podczas różnego rodzaju promocji lub w trakcie czyszczenia stanów magazynowych.

Rodzaje łączności i złącza

Soundbary ze średniej półki cenowej dostępne są zarówno w wersji bezprzewodowej, jak i podłączanych za pomocą kabla. Coraz popularniejsze stają się jednak soundbary Bluetooth, które łączą się bezprzewodowo z telewizorem. Takie rozwiązanie pozwala zachować estetykę pomieszczenia, gdy nie mamy widocznych dodatkowych wiązek przewodów. W takim zestawie, oprócz listwy, dostaniemy bezprzewodowy subwoofer oraz funkcję strumieniowego przesyłania muzyki, np. ze smartfona, tabletu czy laptopa. Połączenie bezprzewodowe w soundbarach za 800 zł służy do przesyłu sygnału- przewody zasilające nadal trzeba podłączyć do prądu. Złącza, w jakie warto, aby był wyposażony dobry soundbar, to HDMI (lub HDMI ARC – Audio Return Channel), USB, złącze audio Jack oraz złącze optyczne (wybrane modele).

Zestaw z subwooferem, dlaczego warto?

Zarówno do słuchania muzyki, jak i oglądania filmów, najlepszym wyborem będzie soundbar za ok. 800 zł w zestawie z głośnikiem niskotonowym (subwooferem). Głośnik ten odpowiada za generowanie niskich częstotliwości dźwięku, zwanych potocznie basem. Dobre podbicie basowe to podstawa podczas każdego domowego seansu. Wybierając zestaw z głośnikiem niskotonowym, warto wybrać ten wyposażony w subwoofer aktywny, do podłączenia którego nie będzie wymagany dodatkowy wzmacniacz. W zależności od modelu, producenta czy ceny, poszczególne subwoofery mogą być przewodowe lub bezprzewodowe.

[Ocen: 4 Średnia: 4]