Ranking soundbarów do 500 zł maj 2024

Jaki soundbar do 500 zł wybrać?

Dobry dźwięk do podstawa podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki. Fabryczne nagłośnienie w telewizorach nie daje zbyt wielu możliwości dźwiękowych, a sama ścieżka jest raczej płytka i pozbawiona basu. Mając dodatkowy budżet ok 500 zł na nagłośnienie, możemy kupić dobry soundbar z subwooferem, wyposażony w kilka praktycznych funkcji, jak Bluetooth, NFC czy dodatkowe dekodery dźwięku. Soundbary w tej cenie charakteryzować się będą raczej prostą stylistyką wykończenia, jednak mimo tak niskiej ceny, dźwięk będzie rewelacyjny. Nawet najlepszy soundbar za 500 zł nie zastąpi co prawda pełnego zestawu kina domowego, jednak w porównaniu z fabrycznymi głośnikami telewizora, dźwięk będzie nieporównywalnie lepszy szczególnie, gdy wybierzemy listwę głośnikową z soundbarem. Jaki tani soundbar do 500 zł warto wybrać? Który jest najlepszy i jakie funkcje dokładnie znajdziemy w takim urządzeniu? Sprawdźmy to!

NAJLEPSZE SOUNDBARY DO 500 ZŁ RANKING 2024

Soundbar z subwooferem do 500 zł czy bez?

Soundbar do 500 zł to doskonała opcja wszystkich tych, którzy planują zastąpić fabryczne głośniki telewizora nowym zestawem audio. W przypadku tego przedziału cenowego, bez problemu kupimy dobry soundbar z subwooferem, zarówno aktywnym, jak i pasywnym (aktywny – z wbudowanym wzmacniaczem, pasywny – bez wzmacniacza). Dodatkowy głośnik niskotonowy, który znajduje się w zestawie, zapewni każdej ścieżce dźwiękowej dodatkowe podbicie basu, dzięki czemu każdy seans filmowy czy odsłuch muzyki będzie opatrzony pełną gamą dźwiękową.

Dołączony do zestawu subwoofer może być bezprzewodowy (łączący się z soundbarem za pomocą Bluetooth) lub przewodowy, podłączany dodatkowym przewodem (najczęściej HDMI). Bezprzewodowy subwoofer z soundbarem daje większe możliwości, jeżeli chodzi o rozmieszczenie głośnika generującego bass, bowiem nie ogranicza nas długość dodatkowych przewodów. Soundbary do 500 zł w zestawie z subwooferem grają dobrze, bas jest głęboki, a średnie i wysokie tony wyraźne. Moc, jakiej możemy oczekiwać od takiego zestawu, oscylować będzie w granicach od 100 do 250 W. Jeżeli wybierzemy soundbar bez subwoofera, moc podana w specyfikacji będzie odpowiednio niższa.

Soundbar za 500 zł a dźwięk przestrzenny

W kwocie 500 zł kupić możemy zarówno soundbar z dźwiękiem przestrzennym, jak i bez takiej funkcji. Dźwięk przestrzenny w tej półce cenowej sprzętu audio, generowany jest cyfrowo poprzez dodatkowe kodeki i dekodery. Specjalnie przystosowane przetworniki dźwięku emitują dodatkowe ścieżki dźwiękowe sprawiające wrażenie, jak byśmy byli w samym środku akcji. Jeżeli zależy nam na realnym dźwięku przestrzennym, powinniśmy zainwestować w soundbar 5.1 lub 7.1. Za 500 zł kupimy dobry soundbar 2.0, 2.1 oraz 3.1.

Dodatkowe funkcje dźwiękowe

Producenci stosują różne techniki, aby zachęcić do kupna ich sprzętu audio. Jednym z takich sposobów, który ma swoje praktyczne odzwierciedlenie jest wyposażenie soundbarów w dodatkowe funkcje regulacji tonów (korektor dźwięku) oraz funkcji zmiany trybu dźwięku, gdzie wybierać możemy pomiędzy muzyką, filmem, grą, dialogami itp. Specjalne oprogramowanie zainstalowane w soundbarze na bieżąco analizuje ścieżkę dźwiękową, po czym nakłada wybrany przez nas filtr dźwiękowy. Jest to szczególnie przydatne podczas oglądania filmów oraz słuchania muzyki.

Soundbar do 500 zł z Bluetooth i NFC w 2024?

Wybierając nową listwę głośnikową, jednym z czynników, który decyduje o zakupie jest właśnie moduł Bluetooth. Łączność bezprzewodowa umożliwia odtwarzanie muzyki bezpośrednio ze smartfona, tabletu czy laptopa. Łączność nawiązuje się poprzez sparowanie soundbaru z urządzeniem mobilnym, np. przez NFC. Wybrane soundbary w tej cenie posiadają funkcję pamięci urządzeń, dzięki czemu przełączanie pomiędzy poszczególnymi sprzętami jest szybkie i nie wymaga ponownego parowania.

Jak podłączyć soundbar do telewizora?

Podłączenie soundbaru do telewizora nie wymaga fachowej wiedzy z zakresu konfiguracji sprzętu audio. W zależności, czy posiadamy tani soundbar z Bluetooth czy bez, podłączenie odbywać będzie się w dwojaki sposób. W przypadku łączności bezprzewodowej należy sparować ze sobą oba urządzenia przez funkcję Bluetooth. W przypadku przewodów, całość sprowadza się do podłączenia przewodów zarówno do soundbaru, jak i TV. Najczęściej są to przewody RCA/AUX/HDMI lub przewód optyczny. Najlepszą jakość dźwięku i najmniej zakłóceń oferują przewody optyczne, jednak wiele z soundbarów za 500 zł nie posiada takiego złącza.

Dobry soundbar do 500 zł, czy to możliwe?

Tak! Jednak wszystko zależy od tego, jakie są tak naprawdę nasze oczekiwania dotyczące dźwięku, w tym podbicia basowego. Jeżeli muzyka jest całym naszym życiem, a nieskazitelnie czysty dźwięk to dla nas coś, bez czego nie możemy się obejść, to soundbar za 500 zł może nie spełnić naszych oczekiwań. Jeżeli jednak chcemy w sposób tani i szybki rozbudować nasz fabryczny system audio, oczekując od tym samym dobrej jakości, czystego dźwięku, taki sprzęt z pewnością spełni nasze oczekiwania. Dobra listwa głośnikowa z subwooferem w tej cenie będzie świetną alternatywą dla drogiego i zajmującego sporo miejsca kina domowego. Warto dodać, że soundbar za 400 zł nie będzie różnił się zbytnio od tego za 500 złotych, a więc przedział cenowy, w jakim wybierzemy nowe nagłośnienie powinien odpowiadać naszemu zaplanowanemu budżetowi.

Stylowy design – bo wygląd ma znaczenie

Wybierając nowy sprzęt do salonu z pewnością chcemy, aby godnie się prezentował pod naszym telewizorem. Nawet najlepszy soundbar za 500 zł pod względem designu będzie raczej minimalistyczny, bez drewnianych czy aluminiowych wykończeń. Nie oznacza to jednak, że nie będzie ładny. Estetyczny wygląd to jedna z głównych zasad, jaką kierują się producenci soundbarów. Inwestując pięćset złotych w sprzęt audio, możemy oczekiwać solidnego wykonania, łączącego w sobie elegancką linię stylistyczną z solidną konstrukcją. Kolorystyka soundbarów jest równie minimalistyczna co sama obudowa listwy – do wyboru mamy zazwyczaj czarne i szare listwy, jednak w ofercie wybranych producentów możemy również znaleźć soundbary białe.

Dobry soundbar do 500 zł a funkcje dodatkowe, które warto mieć

W tanich soundbarach nie znajdziemy zbyt wielu funkcji dodatkowych, jednak możemy oczekiwać, że urządzenia te wyposażone zostały dokładnie w to, czego byśmy potrzebowali. Przed zakupem warto sprawdzić jakie złącza posiada soundbar. Czy na listwie znajdziemy złącze HDMI (im więcej, tym lepiej), USB, jack 3.5 mm oraz TosLink. Ponadto wiele z soundbarów za 500 zł wyposażonych będzie w moduł Bluetooth, NFC i niekiedy nawet WiFi.

Przed zakupem soundbaru warto sprawdzić opinie na jego temat. Warto zajrzeć na fora i upewnić się, czy dane urządzenie działa bez problemów. Koniecznie należy także sprawdzić ranking soundbarów do 500 zł dostępny na naszej stronie, gdzie wybraliśmy najlepsze modele, najchętniej kupowane przez użytkowników.

[Ocen: 24 Średnia: 4.1]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *