Jak podłączyć soundbar do telewizora przez HDMI i Bluetooth?

Do niedawna kina domowe cieszyły się ogromną popularnością, teraz coraz częściej spotykane jest wykorzystywanie soundbara. Do największych zalet tych urządzeń wymieniane są kompaktowe rozmiary, które umożliwiają rewelacyjne odtwarzanie dźwięków przy łatwym dostosowaniu do aranżacji. Jakość dźwięku generowanego przez soundbar jest porównywalna z uzyskiwanym przy pomocy klasycznych zestawów. Soundbar jest z pewnością urządzeniem, które warto kupić, jednak bardzo często pojawia się problem jak podłączyć soundbar do telewizora.

Podłączenie soundbara do telewizora przez HDMI

Najbardziej rekomendowanym połączeniem soundbara do telewizora jest wykorzystanie kabla HDMI. Jeżeli do soundbara będą w przyszłości podłączone również inne urządzenia, np. konsola Xbox, odtwarzacz filmów UHD, konieczny będzie zakup specjalnych, a jednocześnie droższych kabli HDMI. Wówczas będzie możliwe przesyłanie przez urządzenie sygnału 4K. Kabel HDMI należy wpiąć do soundbaru w miejscu oznaczonym jako “HDMI out” i do telewizora w złączu “HDMI/ARC”, co pozwala to na przesyłanie dźwięku do soundbaru. Kolejne urządzenia możemy podłączać do belki głośnikowej w miejscu oznaczonym jako “HDMI in”.

Do podłączenia przyda Ci się dobry kabel HDMI:

Sprawdź nasz najnowszy ranking soundbarów

Jeżeli wszytko jest podłączone prawidłowo, to po włączeniu urządzeń, dźwięk z telewizora wydobywa się już przy pomocy nowego urządzenia.

Najnowsze soundbary posiadają subwoofer i tylne głośniki, które mają pomiędzy sobą połączenie bezprzewodowe. Pozbawione kabli, włączają się automatycznie po podłączeniu ich do prądu.

Zobacz również jaki soundbar z radiem fm najlepiej kupić.

Podłączenie soundbara do telewizora przez Bluetooth

Podłączenie bezprzewodowe soundbara do telewizora jest niezwykle proste i pozbawia konieczności dokupienia dodatkowych kabli. W pierwszej kolejności należy włączyć połączenie bluetooth w telewizorze. Następnie należy powtórzyć czynność w soundbarze. W zależności od urządzenia, można to zrobić poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku na pilocie soundbara lub przycisku odpowiedzialnego za uruchomienie połączenie Bluetooth znajdującego się na belce. Po włączeniu możliwości połączenia, urządzenia wystarczy wyłącznie sparować.

Twój TV nie ma Bluetooth? Sprawdź te:

[Ocen: 7 Średnia: 4]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *